Translator – najlepszy tłumacz jaki znajdziecie w markecie

|

TRANSLATOR LOGOCzęsto potrzebujemy coś przetłumaczyć na szybko, jedno słówko, jedno zdanie, a więc niezbędny jest jakiś translator w przypadku, gdy nasz obecny zakres wiedzy nie jest wystarczający. W markecie znajdziemy multum propozycji jednak większość jest lekko mówiąc dennych – działają wolno, często się mylą i ich obsługa jest mało intuicyjna. Dodatkowo spora część z nich korzysta z silnika tłumaczącego Google. Też z początku szukałem programu pod tym kątem, ale na szczęście natknąłem się na inną propozycję.

translator screen1

Translator omawiany dzisiaj znajdziecie w markecie właśnie pod taką nazwą. Jest to oficjalna aplikacja Microsoftu, więc korzysta z silnika Bing. Wbrew pozorom to, że program wyszedł spod rąk deweloperów korporacji z Redmond to w przeciwieństwie do aplikacji typu Facebook (która ostatnio doczekała się dobrze prognozującej wersji beta) translator zasługuje na miano najlepszego w markecie.

Co w nim takiego niezwykłego? Przede wszystkim sposoby wprowadzenia słów/zdań do tłumaczenia. Oprócz standardowego wpisywania zwrotów, aplikacja Microsoftu pozwala jeszcze na głosowe tłumaczenia oraz… poprzez aparat. Wystarczy, że po wybraniu odpowiednich języków (źródła i wyjścia) skierujemy oko aparatu na tekst, ustawimy odpowiednią ostrość i program naniesie na obraz przetłumaczony tekst. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze, ale niestety ten sposób często się myli poprzez przeróżne czcionki wprowadzające w błąd.

translator screen2

Jednak standardowy sposób tłumaczenia tekstu poprzez wpisywanie go jest niemalże bezbłędne. Oczywiście nie wymyślono jeszcze idealnego translatora, ale temu, aż tak dużo do miana bezbłędnego, w porównaniu do konkurencji z marketu, nie brakuje.

translator screen3

Niestety, jeżeli chodzi o polski język to musimy być podłączeni do internetu nonstop. Języki “offline” również są, ale nasz ojczysty dialekt do niego nie należy. Póki co jedyne dostępne języki offline to: chiński (uproszczony), angielski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski i hiszpański. Z pewnością i język polski się pojawi na tej liście z czasem. Mimo wszystko, gorąco polecam translator Microsoftu, który można pobrać za darmo z marketu na wszystkie urządzenia z Windows Phone.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.