Czy aktualizacja 8.1 przyniesie tapety i ruchome tła?

|

aktualizacja

Coraz głośniej na temat przyszłej, globalnej aktualizacji systemów Microsoftu do wersji 8.1 (Windows Phone Blue). Ostatnio dowiedzieliśmy się mniej więcej co przyniesie aktualizacja GDR2 (przynajmniej na Lumiach), zaś dziś pojawiły się konkretne informacje na temat zmian w samym Windows 8.1. O ile większość z tamtych informacji jest stricte powiązana z desktopową wersją systemu Microsoftu, o tyle jeden z tych elementów może odnosić się do całego Metro UI, obecnego także na Windows RT oraz Windows Phone.

Powższy screen to tylko koncept, zaś poniżej możecie zobaczyć oficjalny zrzut z nowej opcji, którą przyniesie przyszła aktualizacja. Mowa o tłach. Nasz system pozwala jedynie na wybór białego lub czarnego tła pod kolorowymi kafelkami. W pozostałych dwóch systemach kolor teł można ustawiać tak samo według własnych upodobań jak kafelki. Jednakże, przyszła aktualizacja pozwoli ustawienie tapety lub nawet animowanego tła! Jest to porządny prztyczek w nos dla wszystkich anty-fanów designu Metro UI, który rzekomo niemal w całości eliminuje jakąkolwiek personalizację. Na systemie Windows 8.1 będzie można bez problemu ustawić dowolne ruchome, lub stałe tło czy zdjęcie. Miodnie!

aktualizacjaCzy jednak aktualizacja Windows Phone 8.1 przyniesie tę samą możliwość? Tego nie wiadomo, przynajmniej jak na razie. Lecz czy według Was jest to potrzebny gadżet? Czy Metro UI nie straci swojego uroku? W końcu z pewnością to będzie wybór –  jednolity kolor czy piękne, barwne tło jak na obrazkach powyżej. Dla mnie bomba! ;)

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)