Statystyki AdDuplex: Nokia Lumia 920 najpopularniejsza

|

adduplex

Rozpoczął się nowy miesiąc co jest dobrym momentem aby opublikować odrobinę statystyk dotyczących naszego ulubionego systemu. Z racji, że Microsoft sam statystykami się nie chwali trzeba się opierać o pośredników. Naszym będzie AdDuplex, najpopularniejszy system reklamowy wykorzystywany w grach i aplikacjach pisanych na Windows Phone. Serwis WPCentral dostał dziś wgląd do jeszcze oficjalnie nieopublikowanych statystyk majowych.

Najpopularniejsze urządzenia (świat)

Najpopularniejszym na świecie smartfonem opartym o system Windows Phone jest Nokia Lumia 920. Co ciekawsze Nokia Lumia 620 (8,1%) popularnością dorównała już prawie swojej poprzedniczce, Lumii 610 (8,4%). Z kolei jeden z najmłodszych modeli, Lumia 520 (4,4%), uplasował się na ósmej pozycji, zaraz za HTC 8X (4,8%). Więcej danych możecie zobaczyć na wykresie kołowym poniżej:

adduplex-world-may

Producenci (świat)

adduplex

Tutaj nikogo nie zaskoczę. Lwia część, bo aż 80,2% to udział Nokii w produkcji urządzeń z systemem Windows Phone na pokładzie. Za nią nie kto inny, tylko HTC, który swój udział zawdzięcza w największej mierze modelom 8X, 8S i Radar. Dalej Samsung z 4,5% udziałem. Reszta producentów, którzy zresztą już wycofali się z produkcji urządzeń opartych o Windows Phone (z wyjątkiem Huawei), nie mają udziału wyższego niż 1%.

Kto więcej, czyli WP7 kontra WP8

adduplex-may-wp7-wp8
Bardziej popularną wersją systemu Windows Phone jest wciąż “siódemka”, z przewagą 1,2%. AdDuplex zaznacza, że Windows Phone 8 w ciągu ostatniego miesiąca zyskał 6%. Według mnie pokazuje to, że “ósemka” była dużym krokiem naprzód. Od premiery rynkowej pierwszych urządzeń z systemem Windows Phone 8 minęło 7 miesięcy, a swoją popularnością zdążył on już bardzo zbliżyć się do poprzedniej wersji (dla przypomnienia: pierwsze urządzenia oparte o WP7 trafiły na rynek w drugiej połowie 2010 roku). Zapewne już w maju, głównie dzięki premierze nowych, budżetowych Lumii, WP8 przegoni na dobre WP7.

W pełnym raporcie AdDuplex zostały zauważone niezaprezentowane jeszcze modele:

  • SAMSUNG SPH-I800 – prawdopodobnie wariant modelu Ativ S dla sieci Sprint;
  • Nokia RM-941 – występujący bardzo często, głównie na Tajwanie; rozdzielczość WVGA;
  • Nokia RM-910 – wystąpił kilka razy w Wietnamie, rozdzielczość WXGA;
  • Nokia RM-875 – występujący głównie w Finlandii, rozdzielczość WXGA.

Szczególnie ciekawy wydaje się być RM-875 ze względu na miejsce testów. W Finlandii testowane są głownie modele przeznaczone na rynek europejski. Dodatkowo rozdzielczość WXGA świadczyć może o tym, że mowa o modelu z wyższej półki.

Pełny raport ma być dostępny w dniu jutrzejszym na oficjalnym blogu AdDuplex.

źródło: WPCentral


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.