Solitaire Collection – zbiór różnych pasjansów w jednej aplikacji

|

solitaire collection logoPamiętacie jeszcze czasy Okienkowego przeglądu Marketplace? Ponad rok temu opisywałem jedną z pierwszych aplikacji, którą zainstalowałem na poczciwym Trophy. Był to najprostszy pasjans, który znalazłem w markecie ukryty pod niewyszukaną nazwą Solitaire. “Świat poszedł do przodu”, a razem z nim rozwinęły się aplikacje. Stosunkowo niedawno przypadkiem znalazłem od tego samego wydawcy zbiór czterech najpopularniejszych rodzajów pasjansów. Aplikacja ta to Solitaire Collection.

solitaire collection screen

Program utrzymany jest w typowej dla tego wydawcy stylistyce, która nie razi w oczy, jest przyjemna dla oka i może się podobać. Dodatkowo w ustawieniach możemy dobrać pod siebie kolor tła i kart. Dostępne mamy cztery rodzaje pasjansów: klasyczny, pająk, Tri Peaks, Free Cell. Po wybraniu interesującej nas gry zostajemy poproszeni o wybór poziomu trudności, typów rozdania, rodzaju punktowania (klasyczny, Vegas, żaden) i możemy rozpocząć grę.

solitaire collection screen2

Dla poszczególnych pasjansów prowadzone są statystki, które możemy na bieżąco monitorować.Dodatkowo możemy cofać ruchy, dostawać podpowiedzi, rozpoczynać z jednej gry następną oraz restartować obecnie rozpoczętą partię. Dla nowych użytkowników, nie znających zasad gry, deweloperzy udostępnili “samouczki”. Grać możemy zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej.

solitaire collection screen3

Więcej o tej aplikacji napisać nie można – swój cel wypełnia, żadnych wad nie odkryłem (może poza nieco dennymi animacjami), więc śmiało mogę ją polecić maniakom pasjansów. Nie trzeba instalować czterech osobnych programów, żeby mieć swoje ulubione karty na telefonie.

Gra dostępna jest na wszystkie modele z Windows Phone (w dowolnej wersji) za darmo.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.