SkyDrive – czemu tę aplikację trzeba doinstalowywać?

|

skydrive logo

Podczas premiery Windows Phone, następcy uznanego już systemu Windows Mobile, Microsoftu postanowił nie dawać użytkownikom możliwości korzystania z kart pamięci – jedynie niektóre Samsungi na rynek amerykański oficjalnie umożliwiały rozszerzenie wbudowanej pamięci za pomocą kart MicroSD. Alternatywą dla tego typu poszerzenia dostępnej pamięci dla użytkownika korporacja z Redmond dała wirtualny dysk, tzw. chmurę, która została nazwana SkyDrive.

skydrive screen1

Za czasów Windows Phone 7 na tym dysku mogliśmy wykorzystać standardowe 25GB miejsca, z czasem Microsoft ograniczył tę liczbę do 7GB. Jednak od początku ze SkyDrive mogliśmy korzystać tylko poprzez Office’a i Zdjęcia. Pozostałe pliki (wszelkiego rodzaju) nie były obsługiwane przez telefon i nie mogliśmy ich przeglądać. Do tego potrzebna jest osobna aplikacja, którą musimy doinstalować z Windows Phone Store. Nazwa taka sama jak wirtualnego dysku oczywiście.

skydrive screen2

Dopiero teraz tak naprawdę możemy korzystać w pełni z naszej dodatkowej pamięci i lokować na niej wszystko, co nam się tylko podoba – tym samym korzystać z tych plików. Sama otoczka graficzna została utrzymana w typowym dla Windows Phone stylu Modern UI (dawniej Metro UI).

Dziwi mnie fakt, że tak niezbędna aplikacja nie jest dostępna od razu po włączeniu telefonu – należy ją doinstalować z marketu, a niektóre zbędne programy od razu mamy do dyspozycji. No cóż, najważniejsze, że SkyDrive jest dostępne dla wszystkich za darmo, niezależnie od posiadanej wersji systemu.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.