20 czerwca Samsung pokaże nowe urządzenia z serii Ativ

|

ativPamiętacie słowa prezesa koncernu Samsung, Pana JK Shin? Przypomnę, kliknijcie w ten link. A w skrócie – Samsung otwarcie przyznał, iż platforma Windows Phone jest dla nich drugorzędna, i głównie koncentrują się na konkurencyjnym systemie Android. Bardzo zmartwiło to wszystkich fanów i użytkowników systemu Microsoftu, ponieważ sugerowało to utrzymanie ledwie 3 liczących marek – Nokia, HTC oraz Huawei, z czego ten trzeci wydał ledwie jedno urządzenie ze średniej półki. Jednak, to może się zmienić…

Samsung zapowiedział konferencję prasową na dzień 20 czerwca w Londynie. Bez zbędnych podtytułów i wielkiej reklamy, proste “Premiera Samsunga 2013 – Galaxy & Ativ”. Czego można się spodziewać – wszystkiego. Oczywiście pierwsza część z podtekstem “Galaxy” nas nie interesuje, za pewnie prezentacja bardziej budżetowego urządzenia z serii Galaxy S4. To co Nas interesuje, to drugie słówko “Ativ”. Jest to seria pod kontrolą systemu Windows Phone. Na rynku obecny jest jedynie Ativ S, high-endowe urządzenie konkurujące z Lumią 920 oraz HTC 8X (a nie długo także Lumią 925). Niestety, model ten sukcesu nie odniósł przez słabą reklamę, brak wsparcia i małą dostępność, szczególnie w naszym kraju.

Tak więc – budżetowy Ativ, czyli konkurencja dla HTC 8S i całej serii urządzeń Nokia Lumia poniżej 720 i włącznie? A może tablet pod kontrolą przyszłego Windows RT 8.1, który ma wspierać rozdzielczość FullHD? Póki co jedynie ujawniono datę konferencji i obrazek powyżej, który według mnie prezentuje nowy lub ulepszony design.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)