Real Racing 2 dla urządzeń Nokii – także na WP7!

|

Real Racing 2Gameloft przybył ze swoimi najlepszymi tytułami do Sklepu Windows Phone jakiś czas temu. Czas na konkurentów. Dziś nadjechał Real Racing 2 od Electronic Arts, wydawców tytułów tj. Need for Speed czy Burnout. Niestety, jak to często z dobrymi wiadomościami bywa, są i złe tego strony – tylko na urządzenia Nokia Lumia. Tak więc, właściciele telefonów np. HTC czy Samsunga muszą obejść się smakiem.

Real Racing 2 to według wielu symulator wyścigów samochodowych na urządzenia mobilne. Trudno się z tym nie zgodzić. Nie jest to wyścigowa jatka jak w serii Asphalt, gdzie jednym dotykiem wpadamy w zakręt ślizgiem o prędkości 200-300 km/h oraz mamy różnego rodzaju dopalacze na drodze. Tu auto prowadzimy bardziej w sposób realistyczny. Każdy mały poślizg odbija się na przyczepności i przede wszystkim, prędkości. Tutaj jesteśmy rozliczani z każdego małego błędu. Trzeba także oddać pokłon sztucznej inteligencji. Samochody prowadzone przez SI czekają tylko na nasze potknięcia, aby szybko wyminąć nasze autko (a testowałem na średnim poziomie trudności!).

real racing 2

Niestety, nie wiedzieć czemu, dostaliśmy starszą wersję. Na urządzeniach pod szyldem jabłuszka i robocika od ponad miesiąca obecna jest nowsza wersja – Real Racing 3, oferująca o wiele lepszą oprawę graficzną, większą ilość samochodów i torów. Ale cóż, “darowanemu koniu…”. ;-) Tym bardziej, że cena tytułu aż tak mocno nie odstrasza – 17,49 zł za grę klasy AAA to nie tak wygórowana cena. Do tego jest wersja próbna. Poniżej małe wypunktowanie wszystkich cech tej produkcji według opisu producenta:

  • Sprawdź swoje umiejętności wyścigowe z 16 wymagającymi przeciwnikami komputerowymi lub zmierz się z innymi graczami przez Wi-Fi!
  • Do wyboru jest 30 oficjalnie licencjonowanych aut, w tym Ford Shelby Mustang GT500 z 2010 r., Nissan GT-R (R35) z 2010 r. i McLaren MP4-12C z 2012 r.!
  • Przejdź drogę od debiutanta do zawodowca w obszernym trybie kariery, dającym 10 godzin czystej adrenaliny. Możesz też rozegrać szybki wyścig lub sprawdzić się w próbie czasowej.
  • Ścigaj się w 15 pięknych, bogatych graficznie lokalizacjach, na ponad 60 kilometrach torów, autostrad i ulic miejskich, w dzień, o zmierzchu i w nocy.
  • Kierowanie dotykiem czy przechyłem? Dopasuj opcje sterowania do swojego stylu jazdy i czerp przyjemność z doskonałego prowadzenia swojego auta.

Linki do pobrania Real Racing 2 – 17,49 zł:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)