Okazje Red Stripe: Sallys Salon LE, Encyclopaedia, Spectral Souls

|

okazje red stripe

Brakuje mi pomysłów na nagłówki do tych czwartkowych promocji. ;-) Ale co mi tam! Kolejny czwartek – kolejne promocje i nowości w  Okazjach Red Stripe, czyli cotygodniowych promocjach jednej gry z kolekcji Xbox Live, jednej gry niezależnej, oraz jednej najciekawszej aplikacji minionego tygodnia. Warto wspomnieć – polski oddział Microsoftu nazwał tę serię po swojemu, co zresztą już pewnie zauważyliście. Co tym razem serwuje nam Microsoft? Eeee….no cóż – Sallys Salon LE, Encyclopaedia oraz Spectral Souls.

okazje red stripe

Na początek – Sallys Salon LE, czyli gra z kolekcji Xbox Live. Panowie, spokojnie! Przeczytajcie i dajcie szansę tej grze! ;-) No więc, jest to gra ekonomiczno-zręcznościowa, w której jesteśmy tytułową Sally i prowadzimy własny salon fryzjerski. Gra ma właśnie wiele wspólnego z grą zręcznościową. Nie wyobrażacie sobie jakie ciężkie życie ma fryzjerka w tej grze. W jednej chwili trzeba obcinać lub/i farbować włosy, suszyć lub/i myć, podawać kawę, obsłużyć kasę i wręczyć gazety czekającym klientom, aby się za bardzo nie nudzili i denerwowali. Tak, dlatego kazałem się wstrzymać tym panom, którzy uważają, iż połączenie “fach fryzjerski” i “plastikowa panna” w opisie gry to produkcja wyłącznie dla dziewczyn w wieku szkoły podstawowej. Otóż – nie. Zdecydowanie trzeba wykazać się zręcznością i małym zmysłem ekonomicznym. Ano tym drugim także, ponieważ po każdym przepracowanym dniu możemy udoskonalać nasz salon o większą ilość maszyn i miejsc do obsługi, więcej rozrywek dla niecierpliwych klientów czy później nawet pracowników do pomocy. Za 3,49 złotego – ja biorę od razu!

okazje red stripePrzy panowaniu Wikipedii tradycyjne encyklopedie, czy to książkowe, czy cyfrowe, straciły totalnie na swej wartości i znaczeniu. Główną zaletą Wikipedii jest fakt, iż każdy ma do niej wolny i nieograniczony dostęp, oraz możliwość edycji każdego wpisu. Jest to nowatorskie podejście do pojęcia encyklopedii, dlatego dało tak wielką sławę i przyćmiło normalne encyklopedie. I drugą promocyjną aplikacją jest właśne Encyclopaedia.  Jest to cyfrowa wersja najbardziej prestiżowej encyklopedii na świecie – Encyclopaedia Britannica. Nie ma co się rozpisywać więcej. Jest w cenie 8,99 zł co według mnie jest sporym wydatkiem, tym bardziej gdy wystarczy wpisać w Google dane hasło i mamy kilkukrotnie większą bazę informacji na każdy temat, niż w jakiejkolwiek innej encyklopedii.

okazje red stripeNa koniec druga gra – Spectral Souls. Zanim przejdę do opisu zwrócę uwagę na cenę. Otóż gry w Okazjach Red Stripe powinny być tańsze o co najmniej 50% ich normalnej ceny. Ta gra kosztuje 20,49 zł. Tak więc, gdzie tu promocja? Tak czy siak – Spectral Souls to “japoński taktyczny RPG” według opisu producenta. W japońskie RPG zdarzyło mi się grać i jakoś żaden tytuł mnie zbyt nie wciągnął (no, poza Pokemonami na Game Boye!). Jednak o “taktycznym RPG” nigdy nie słyszałem, ale ze screenu powyżej, czy pozostałych na karcie, gra wygląda jak standardowy jRPG. Gra niestety nie ma wersji próbnej, dlatego nie wiem czy warto w ciemno wydawać tyle pieniędzy. O dziwo, znalazł się jeden śmiałek spoglądając na jedyną ocenę na stronie gry w Sklepie. I jak widać, nie przeliczył się.

Linki do pobrania Sallys Salon – cena 3,49 zł:

Kod QR - Sallys SalonSallys Salon - Windows Phone Store

Linki do pobrania Encyclopaedia – cena 8,99 zł:

Kod QR - EncyclopaediaEncyclopaedia - Windows Phone Store

Linki do pobrania Spectral Souls – cena 20,49 zł:

Kod QR - Spectral SoulsSpectral Souls - Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)