Nowy Foursquare na Windows Phone już w Sklepie

|

foursquare

Foursquare to serwis społecznościowy śledzący lokalizację użytkownika. Chociaż “śledzący” to zbyt dużo powiedziane, więc inaczej – pozwalający nam przekazać znajomym gdzie jesteśmy. Meldując się w różnych miejscach możemy im wystawić opinię z załączonymi fotkami, a naszymi zameldowaniami (check-inami) dzielić w innych sieciach społecznościowych (facebook, twitter, itp.). Dodatkowo, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników, aplikacja za zameldowania nagradza nas punktami i odznakami, a od czasu do czasu możemy trafić na ciekawe okazje (Specials) oferujące za zameldowanie się zniżki lub bonusy (na lotnisku w Gdańsku dostałem maskotkę).

Nowa wersja klienta Foursquare na Windows Phone po raz pierwszy została pokazana na nowych Lumiach podczas targów Mobile World Congress. Już wtedy zrobiła bardzo dobre wrażenie na pierwszych użytkownikach. Jednak twórcy uznali, że nie nadaje się ona jeszcze na publiczną premierę, więc wstrzymali się… dwa miesiące. Nowy Foursquare dopiero teraz można pobrać ze Sklepu Windows Phone.

foursquare

Główną zmianą w nowej wersji Foursquare jest całkowicie nowy wygląd. Główne okno aplikacji dzieli się na dwie części – dolną ze wszystkimi zakładami oraz górną, którą jest mapa. Zakładki w dolnej części pozwalają nam przeglądać miejsca w naszej okolicy, aktywność naszych znajomych oraz nasz profil. Co ciekawe zależnie od zakładki, którą aktualnie przeglądamy, mapa będzie wyświetlała inne informacje. Przykładowo, przeglądając aktywność naszych znajomych i przechodząc do mapy zostaną na niej zaznaczeni nasi znajomi, a przeglądając nasz profil i przechodząc do mapy zostaniemy przeniesieni do miejsca ostatniego zameldowania. Oprócz tego mamy dostęp do trybu rozszerzonej rzeczywistości, czyli przeglądania okolicznych miejsc za pośrednictwem aparatu w naszym smartfonie.

Nowy wygląd jest o wiele bardziej przejrzysty i intuicyjny w stosunku do poprzedniej wersji. W aplikacji jest kilka drobnych błędów, które zapewne zostaną szybko naprawione.

Foursquare jest wciąż mało popularny w naszym kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że serwis ma bardzo duży potencjał opiniotwórczy. Zachęcam więc wszystkich prowadzących ciekawe życie i potrafiących wyrażać opinie do korzystania z aplikacji. Nowa wersja nie wymaga logowania, więc możecie przetestować ją bez konieczności zakładania konta.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.