Nowości w Windows Phone 8 GDR2 na przykładzie Lumii

|

lumia gdr2 1Nowa wersja systemu Windows Phone 8 jest już coraz bliżej. Edycja systemu oznaczona numerkiem 8.1 lub – jak kto woli – GDR2 powinna pojawić się już w następnym miesiącu. Oczywiście informacje o aktualizacji smartphone’ów dostaniemy znacznie później, ale już dzisiaj możemy pokazać czego mniej więcej można się spodziewać – na przykładzie Lumii (gdzie ta wersja systemu została nazwana Amber).

lumia gdr2 2

Nokia w tej wersji systemu postanowiła wprowadzić następujące udogodnienia. Przede wszystkim warto zacząć od tego, co zostało odebrane, czyli radio FM, o którym już zdarzyło nam się kilka razy napisać.

lumia gdr2 4

Nowością z kolei jest “wygaszacz ekranu”, który został zaprezentowany na zdjęciu z początku newsa. Ten dodatek sprawdzi się jednak jedynie w połączeniu z urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacz wykonany w technologii OLED (i pochodne). Ekrany LCD pobierają znacznie więcej prądu od AMOLED’ów, gdyż te drugie nie podświetlają czarnego koloru, który dominuje wygaszacz. Z tą nowością wiąże się także Double tap to wake, o którym więcej pisaliśmy wcześniej.

lumia gdr2 3

Idźmy dalej. Lumia Color Profile – ta funkcja sprowadza się do dostosowania wyświetlanych kolorów na wyświetlaczu poprzez korekcję nasycenia i temperatury barw.

lumia color profile

Następnym usprawnieniem jest Nokia Smart Camera, które to również opisywaliśmy szczegółowo w jednym z poprzednich newsów. W sprawie aparatu znajdziemy jeszcze jedno ulepszenie – powiększeniem światłoczułości aparatu – ISO będziemy mogli ustawić od 100 do 3200.

lumia gdr2 6

Na koniec zostawiłem tak prostą funkcję, ale jakże brakującą – “Flip to silence”, czyli obróć, aby wyciszyć. Funkcja znana bardzo dobrze użytkownikom smartphone’ów (i nie tylko), która polega na obróceniu telefonu na “wyświetlacz”, aby wyciszyć dźwięk, który aktualnie wydobywa się z głośnika.

lumia gdr2 5

Tak, więc Nokia znowu chce czymś dodatkowym zachęcić klientów, aby porzucili innych producentów tworzących smartphone’y z Windows Phone i skorzystali z fińskiej propozycji.

Więcej ciekawych zdjęć znajdziecie na forum WPCentral: Klik!

źródło: mynokiablog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.