Zupełnie nowa i odświeżona aplikacja Youtube!

|

youtubeNajpopularniejszy, największy i najpotężniejszy serwis w całym światowym Internecie do przedwczoraj jeszcze nie miał własnej aplikacji godnej możliwości Windows Phone. Jednak 7 maja w końcu trafiła do sklepu wersja oznaczona numerkami 3.0.0.0, która sprawia, że YouTube w końcu działa i wygląda jak powinien na systemie Microsoftu! Niestety, każda róża ma kolce – aplikacja jest wyłącznie na Windows Phone 8.

Tak więc, cóż zmieniło się w nowej aplikacji YouTube? Diametralnie WSZYSTKO! Przede wszystkim, jest to właśnie aplikacja pełną gębą, i to nie byle jaka, ale o tym później. Poprzednio był to zwykły odnośnik, który przenosił nas do dotykowej wersji portalu na naszej systemowej przeglądarce. Totalna żenada, bo jakby tego było mało, to nie wszystkie filmy chciały się odtwarzać, a ostatnio przez długi okres przy próbie oglądania czegokolwiek prosiło nas o ściągnięcie tajemniczej aplikacji ze Sklepu. Domyślam się, że chodziło właśnie o obecną, dedykowaną aplikację, które jednak pojawiła się w Sklepie z poślizgiem.

youtubeTak więc – powyżej widzicie dwa zrzuty z nowej wersji. Oto najbardziej istotne funkcje i zmiany:

  • można “przykleić” do ekranu głównego playlisty, kanały, a nawet konkretne hasło wyszukiwania dla szybkiego dostępu
  • kafelek aplikacji będzie się obracał wyświetlając najnowszy lub najbardziej populary filmik z Twoich subskrypcji
  • odtwarzanie filmu w tle
  • możliwość udostępniania materiałów do popularnych portali społecznościowych oraz przez e-mail czy SMS
  • kącik dziecięcy dla większej kontroli

To oczywiście nie wszystko. Cały design aplikacji zasługuje na wielką pochwałę, ponieważ idealnie wtapia się w kwadratowy świat Windows Phone. Niestety, jak wszystkie nowe aplikacje czy gry, tak i tej zdarza się coś popsuć czy zawiesić. Jednak powoli i spokojnie, mamy nowego Facebooka, jest nowy YouTube. Windows Phone wyraźnie zyskuje pole na rynku. A jak Wam się podoba nowa aplikacja?

Linki do pobrania YouTube:

Kod QR - YouTubeYouTube - Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)