Nokia wyjawia szczegóły wyświetlacza telefonu Lumia 925

|

lumia 925Specyfikacja ekranu nowego modelu Lumia 925 może nieco dziwić. Wszystkie nowe Lumie zostały wyposażone w ekran IPS, poza 820-tką z ekranem AMOLED, oraz 620-tką ze zwykłym TFT. Nowe dziecko Finów będzie posiadało ekran AMOLED ClearBlack, tak samo jak najgorszy z najlepszych Lumii – model 820. Dlaczego nie popularny ostatnio IPS, który odwzorowuje najbardziej rzeczywiste kolory?

Poniżej wyjaśnia Hannu Lahti, ekspert w dziedzinie wyświetlaczy w Nokii:

“Z jednego powodu – technologia AMOLED pozwala na usunięcie przerwy po między matrycą a samym ekranem. To ma kilka zalet. Po pierwsze, ekran tworzy jedną całość i jest cieńszy, dzięki czemu cały telefon może być mniejszy. Po drugie, zmniejsza to odbicie światła na ekranie, co udoskonala i tak świetną technologię ClearBlack.

Dalej tłumaczy korzyści z ekranu AMOLED, oraz opowiada o jasności ekranu:

“Ekrany AMOLED są cenione za swoje nasycone i żywe kolory. Czarny jest prawdziwie czarny i nasi inżynierowie wycisnęli maksimum z tych ekranów osiągając jasność na poziomie 600 nitów, czyniąc go najjaśniejszym ekranem OLED na rynku (dla porównania: iPhone 5 – 500 nitów, HTC One X – lekko ponad 500 – przyp. red.).

Kenneth Majander wyjawia sekret nowej funkcji obecnej w Lumii 925 – Colour Profiling:

“Jedni preferują naturalne kolory, a inni bardziej żywe i nasycone. Nowa aplikacja pozwoli na 11 stopniowe ustawienie nasycenia kolorów. Do tego będą oddzielne suwaki do czynników tj. neutralność czy ciepło kolorów.”

Czyżby Lumia 925 była pierwszym telefonem, który zaskoczy wszystkich i ukaże ładne, naturalne kolory na ekranie AMOLED? Nie mogę się tego doczekać! Jestem ciekaw czy będą tak łaskawi i udostępnią tę aplikację na swój drugi telefon z ekranem w tej technologii, Lumię 820.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)