Nokia Lumia 925 na grafice prasowej

|

lumia 925
Evleaks jak zwykle nie zawodzi i publikuje grafiki nowego modelu przed jego oficjalną premierą. Na swoim koncie na twitterze własnie udostępnił grafikę prasową modelu Nokia Lumia 925, który zostanie zaprezentowany na konferencji Nokii, która odbędzie się jutro w Londynie.

W dzisiejszych smartfonach nie ma zbyt dużego pola do popisu jeśli chodzi o ich wygląd. Niemal cały przód jest zajęty przez ekran dotykowy i ewentualne przyciski. Na udostępnionej grafice widać niewiele. Potwierdza ona materiał z jakiego wykonano urządzenie – aluminium, oraz to, że będzie ono smuklejsze od poprzednich Lumii (132 g). Zmniejszono także ramkę nad i pod wyświetlaczem, dzięki czemu wymiary urządzenia będą mniejsze – 129 x 71 x 8.4 mm.

lumia 925

Co do specyfikacji pojawił się tylko jeden przeciek, o którym Łukasz pisał jakiś czas temu (zrzut ekranu widoczny wyżej). Według Flavio nowy model będzie posiadał specyfikację zbliżoną do już wcześniejszych modeli z serii Lumia. Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Ekran jaki miałby się znaleźć w Lumii 925 to PureMotion HD+ o przekątnej 4,5-cala i rozdzielczości 1280×768, wykonany w technologii octaLED.

lumia 925

Trzeba teraz wziąć na to małą poprawkę. Nokia Lumia 925 (nazwa kodowa Catwalk) miała mieć także wersję na rynek amerykański, którą zapewne jest zaprezentowana kilka dni temu Lumia 928. Według Flovio jeden model miał mieć aluminiową obudowę, a drugi aparat o rozdzielczości 41 Mpix. Z racji, że o Lumii 928 wiemy już wszystko i nie ma ona ani aluminiowej obudowy, ani aparatu o rozdzielczości 41 Mpix można przypuszczać, że to Lumia 925 będzie wyposażona zarówno w aluminiową obudowę jak i aparat o tak dużej matrycy. Tutaj pojawia się mały problem – procesory Snapdragon S4 nie obsługują aparatów o tak dużej ilości megapixeli. Nokia musiałaby więc wykorzystać albo dodatkowy procesor do obsługi aparatu (w co wątpię), albo skorzystać z nowej generacji procesorów Qualcomma – Snapragonów 600 lub 800. To by było tyle jeśli chodzi o domysły.

Do konferencji Nokii została niecała doba, wtedy dostaniemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Przypominam i zapraszam na naszą relacji z tego wydarzenia :-)

P.S. Evleaks właśnie “ćwierkną”, że zdjęcie tyłu udostępni jutro, przed konferencją ;)

źródło: twitter


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.