Nokia Climate Mission 3D – walka z globalnym ociepleniem

|

nokia climate mission 3d logo

Ostatnio prezentowałem głównie aplikację, więc teraz przyszła pora na jakąś grę. Jako, że zbytnio nie przepadam za graniem na telefonach komórkowych to mało która gra gości u mnie na telefonie na dłużej. Jedną z takich gier jest Solitaire – moja pierwsza aplikacja jaką zainstalowałem na swoim pierwszym urządzeniu z Windows Phone – HTC Trophy. Jednak tym razem zainteresowała mnie gra, którą znalazłem w aplikacji Top Aplikacje: Nokia Climate Mission 3D.

O ciągłej walce z globalnym ociepleniem słyszymy nonstop. Osobiście zbytniej uwagi na to nie zwracam, a momentami nawet drażni mnie stwierdzenie, że samochody produkują zbyt dużą emisję szkodliwych cząsteczek i przez to motoryzacja cierpi. Mniejsza z tym, przejdźmy do gry przygotowanej właśnie w związku z globalnym ociepleniem. Nokia Climate Mission tuż po włączeniu wita nas zaskakująco miłą dla oka grafiką oprawioną w napisy z naszym ojczystym językiem. Naszym oczom ukazuje się planeta Ziemia, a na niej kilka rodzajów punktów.

nokia climate mission 3d screen1

Przede wszystkim do wykonania mamy misje, które pomagają zredukować podniesioną temperaturę na powierzchni Ziemi. Do wykonania mamy trzy typy zadań, które powielają się w różnych zakątkach świata. Zatytułowane są następująco: mrówki, góry lodowe i drzewa. Pierwsza misja polega na kierowaniu mrówkami, aby te zbierały igły i znosiły je do mrowiska.

nokia climate mission 3d screen3

Góry lodowe to sterowanie tytułową górą i zbieranie mniejszych skrawków lodu, łącząc się z nimi i tworząc coraz to większą powierzchnię, aż do docelowej.

nokia climate mission 3d screen4

Drzewa. Musimy przesuwać palcem po drzewach strącając tym samym owoce, którymi musimy trafić w poszczególne pola, ale także tworzyć nowe drzewa, aby nie zabrakło nam owoców.

nokia climate mission 3d screen2

W każdej grze mamy ustalony limit na srebro i złoto. Za to dostajemy punkty i tym samym możemy kupować albo nowe tajemnice (wśród, których kryją się informacje o zmniejszaniu globalnego ocieplenia) albo redukować wzrost temperatury w aglomeracjach miejskich poprzez wykupowanie odpowiednich środków.

To by było pokrótce o tej grze. Wydaje się interesująca, ale osobiście brakuje mi więcej typów zadań. Kto wie, być może w kolejnych aktualizacjach się ich doczekamy. Tak, więc grę zostawiam w swojej bibliotece i czekam na jakieś rozwinięcie.

Przejdźmy teraz do głównej wady gry. Jest ona oczywiście darmowa, ale jak już niektórzy pewnie się domyślają, dostępna jedynie dla modeli Lumia. Szczęście w nieszczęściu, że można ją zainstalować na każdym systemie Windows Phone. Wniosek – tylko użytkownicy Nokii mogą pomóc w walce z globalnym ociepleniem ;).

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.