Mou – odpowiednik Pou dla Windows Phone

|

mou logo

Wcześniejsze aplikacje, które prezentowałem w głównej mierze prezentowane były jako ciekawostki. Teraz przyszła pora na próbę “podrobienia” hitu z Google Play jakim niewątpliwie jest gra Pou. Na czym polega? Kojarzycie Tamagochi? Większość z Was na pewno. No to deweloperzy pomyśleli, żeby odświeżyć tę zabawkę, nieco unowocześnić i ulepszyć, a następnie zaprezentować ją w postaci gry Pou na najpopularniejszy mobilny system operacyjny, czyli Androida. Po odniesieniu dosyć sporego sukcesu pojawił się także odpowiednik na Windows Phone pod nazwą Mou (innego wydawcy).

mou screen1

Także mamy tego swojego “zwierzaka”. U góry ekranu (pod reklamą) znajdziemy cztery główne cechy tejże osobistości: energia, zabawa, jedzenie i zdrowie. Musimy starać się, aby te wskaźniki były jak najbardziej zapełnione (w skali procentowej oczywiście). Do tego celu zostały stworzone między innymi takie udogodnienia jak: karmienie, sen, przeróżne zabawy i wiele, wiele więcej. Większość rzeczy kupujemy w sklepie za gotówkę zarobioną w grze poprzez dbanie o Mou.

mou screen3Oczywiście możemy też za prawdziwe kwoty kupić sztuczną walutę (od 2 000 monet za 3,59zł do 50 000 za 47,99zł). Nasz zwierzak oczywiście dojrzewa, rośnie jego poziom, a my w tym czasie możemy zdobywać przeróżnie “achievementsy” i odblokowywać nowe rzeczy w sklepie czy też nowe gry (upadek, skoki, łapanie jedzenia, chór, “bąbelki” i “dotknij smutną minkę”), które uzupełniają poziom “rozrywki” postaci.

mou screen2Wszystko odbywa się w wyselekcjonowanych “pokojach”: sypialnia, kuchnia, laboratorium (myjemy, poimy różnymi miksturkami) i pokój zabaw.

mou screen4

Ogólna ocena gry? Nie jest źle, ale po zestawieniu z oryginałem wydać bardzo duże braki, przede wszystkim stylistyczne i estetyczne (animacje, grafiki itd.). Mimo wszystko fanom Tamagochi i podobnych urządzeń, którzy posiadają smartphone z Windows Phone (w wersji 7.5 i 8) mogę śmiało polecić grę Mou, którą znajdziecie w markecie dostępną za darmo.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.