Moduł aparatu w najnowszej Nokii Lumii 925

|

moduł aparatu lumii 925

Jeszcze nie tak dawno aparat w telefonie komórkowym był czymś w rodzaju luksusu, unikatu. Sam pamiętam telefony z dołączanym aparatem. Jednak technologia idzie naprzód, a wraz z nią wymogi użytkowników. Dziś nie do pomyślenia jest, żeby nie można było uwiecznić chwili za pomocą urządzenia, które pierwotnie miało służyć jedynie do dzwonienia.

Wraz z premierą Nokii Lumii 925, Finowie zaprezentowali nowy aparat, który ma być jednym z najlepszych dostępnych obecnie na smartfonowym rynku. Zastanawialiście się jednak kiedyś, jak wygląda sam moduł aparatu? Jeden z bloggerów udostępnił zdjęcie, na którym zaprezentowany został sam aparat najnowszego dziecka Nokii na tle swoich poprzedników – Lumii 920 (druga od lewej), Lumii 800 (trzecia od lewej) oraz N97 (na zdjęciu po prawej). Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem technologicznych ewolucji, jakie miały miejsce przez ostatnie 4 lata (premiera Nokii N97 miała miejsce w czerwcu 2009 roku), biorąc pod uwagę sam wygląd oraz znacząco lepszą jakość wykonywanych zdjęć urządzeniami mobilnymi.

Warto wspomnieć, że moduł aparatu w Nokii Lumii 925 posiada matrycę 8,7MPx z technologią PureView, natomiast w starej N97 zastosowany został aparat o matrycy 5 MPx. Patrząc na to zdjęcie nasuwa się jedno pytanie – kiedy telefony komórkowe będą w stanie w pełni zastąpić aparaty fotograficzne?

źródło: mynokiablog