Mass Effect: Infiltrator – kolejny hit dla Lumii w Sklepie!

|

Mass EffectWindows Phone nabiera znaczenia. Widać to po całej gamie dostępnych urządzeń, ich ciepłych recenzjach, oraz właśnie zaufaniu producentów aplikacji i gier, które to utrzymują dany system przy życiu. Do takich trafia kolejna gra z najwyższej półki – Mass Effect: Infiltrator! Jest to spin-off znanej dobrze trylogii gatunku cRPG na PC i konsole. Jednak, Mass Effect: Infiltrator nie jest grą fabularną, lecz tytułem akcji niczym Modern Combat 4.

Oczywiście gra jest ściśle powiązana z jej o wiele większym bratem, jednak fani oryginału nie muszą polubić tej wersji. Ja jestem taką odwrotną osobą, ponieważ oryginalny Mass Effect mnie nie zaciekawił, jak i ogólnie gatunek cRPG, lecz w ten tytuł pogrywałem z wielką przyjemnością. Nie będę opisywał fabuły bo to się mija z celem. Warto na pewno wspomnieć o pięknej szacie graficznej (przez co gra wyłącznie na urządzenia z 1GB RAM). Nie zachwyca tak mocno jak Modern Combat 4, lecz z pewnością zadowala. Inny ważny aspekt tego tytułu to gameplay. Gra jest z gatunku TPP, także obraz widzimy zza pleców naszego bohatera (jak w oryginale). O ile myślałem, że MC4 jest bardzo intuicyjny w sterowaniu, tak nie spodziewałem się takiego rozwiązania jak tutaj. Gra korzysta ze znanego systemu ukrywania się za murkami, beczkami i innymi przedmiotami w celu uniknięcia ostrzału. Rozwiązanie znane dobrze z gier komputerowych, z małą różnicą. Tutaj przy celowaniu czy zmianie osłony gra przechodzi w bullet-time. Wszystko po to abyśmy spokojnie i idealnie wymierzyli w wroga lub przemyśleli zmianę pozycji. Świetne!

Mass EffectGra kosztuje co prawda aż 23,99 zł, jednak możemy ją wypróbować, i jak najbardziej zalecam nawet niezainteresowanych kupnem. Jest wiele aspektów, których nie omówiłem, jak np. rozwój postaci i jego ekwipunku, jednak do pewnych rzeczy lepiej samemu dojść. Mass Effect: Infiltrator to kolejny tytuł, który ukazuje, iż Windows Phone zadowoli najbardziej wymagających graczy. Niestety, Nokia wyraźnie chce rządzić w każdym aspekcie rynku mobilnego Windowsa, dlatego gra dostępna jest wyłącznie na jej urządzenia. Jestem jednak pewien, że tylko okresowo. Taki tytuł nie może być na wyłączność.

Linki do pobrania Mass Effect: Infiltrator – 23,99 zł:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)