Rozszerzona rzeczywistość (LiveSight) w HERE Maps

|

livesight

Nokia cały czas pracuje nad udoskonaleniem swoich aplikacji nawigacyjnych, które są jedną z największych zalet telefonów z serii Nokia Lumia. Tym razem przyszła kolej na HERE Maps, czyli aplikacje map od Nokii. Aktualizacja, która pojawiła się w dniu wczorajszym wzbogaciła HERE Maps o funkcję LiveSight, która dodaje do aplikacji tryb rozszerzonej rzeczywistości, znany chociażby z HERE City Lens (Miasto w obiektywie) czy nowego Foursquare.

Działanie LiveSight jest banalnie proste. Kiedy HERE Maps ustali naszą lokalizację na mapie zobaczymy ikonę “LiveSight”, po tapnięciu na nią i skalibrowaniu kompasu funkcja się aktywni. Trzymając telefon poziomo zobaczymy standardowo mapę z zaznaczonymi miejscami w naszej okolicy. Z kolei trzymając nasz telefon pionowo aplikacja zmienia aparat w nim w przeglądarkę rzeczywistości rozszerzonej, która ze zdumiewającą jasnością informuje Cię o interesujących miejscach w pobliżu (sklepach, restauracjach, itp.). Dziś miałem okazję to testować i działa to naprawdę świetnie, zwłaszcza kiedy znajdujemy się w mieście, którego nie znamy. Warto zaznaczyć, że funkcja LiveSight do działania nie wymaga połączenia z internetem.

Bardzo fajnie, że Nokia dodaje innowacyjne funkcje do swoich aplikacji nawigacyjnych. Jednak niech nie zapominają o użytkownikach, którym brakuje kilku funkcji znanych z aplikacji Ovi Mapy na Symbiana, m.in. wybierania miejsca do którego chcemy się udać z poziomu mapy oraz dodawania do trasy punktów pośrednich. Nokio, czekamy na aktualizację, która uzupełni te braki!

HERE Maps z LiveSight na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store

 

źródło: Nokia Conversations


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.