Labyrinth! – klasyczny labirynt sterowany akcelerometrem

|

labyrinth! logoUżytkownicy smartphone’ów HTC z czasów ich świetności, czyli wszelkich modeli opartych na Windows Mobile zapewne po przeczytaniu tytułu tego artykułu w myślach mają jedną grę – Teeter. Dzisiaj zaprezentuję Wam alternatywę tej gry w wersji dla Windows Phone ochrzczoną jakże prostą nazwą: Labyrinth!

Teeter charakteryzował się w swoich czasach wysublimowaną i jakże prostą grafiką z wieloma ciekawymi poziomami. Czy dzisiejsza gra dorówna Teeterowi? Sprawdźmy. Dla niewtajemniczonych – zadaniem dzisiejszych gier jest doprowadzeniem kulki za pomocą ruchów telefonu do odpowiedniej “dziurki” na mapie.

labyrinth! screen1

Zacznijmy od wspomnianej grafiki. No cóż, Teeter to to nie jest i Labyrinth! wita nas “drewnianym” menu z kilkoma opcjami do wyboru. Nie ma sensu wymieniać ich wszystkich, przejdźmy do rozgrywki. Teeter bardzo dokładnie przekazywał ruchy telefonem na ruchy kulki. Tutaj jest nieco inaczej. O ile nie ma żadnych przestojów między ruchem telefonu, a ruchem “gracza” to jego toporność jest momentami dobijająca, ale da się to przeżyć.

labyrinth! screen2

Do przejścia mamy 40 poziomów, a więc (o ile dobrze pamiętam) o 8 więcej niż w Teeter. Są też one znacznie bardziej rozbudowane. To dobrze czy źle? Zależy od gustu…

Póki co gra może nie wygląda zachęcająco, ale zapominając o Teeterze nie ma za bardzo do czego się doczepić. W Windows Phone Store znajdziemy jeszcze chociażby grę Darkmaze – interesująca, ale z czasem się męczy. Być może nasi czytelnicy znaleźli godnego następce Teetera na Windows Phone? Ja osobiście porzuciłem poszukiwania po tych dwóch tytułach i zostawiłem w swojej bibliotece gier Labyrinth!.

Omówiona gra dostępna jest na wszystkie smartphone’y z Windows Phone za darmo.

Kod QR https://windows-phone.pl/wp-content/uploads/2013/05/labyrinth-logo.png


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.