Kolejna aktualizacja Windows Phone 8 (GDR2) już latem

|

aktualizacja

Na wczorajszej konferencji Nokii, podczas której został zaprezentowany model Lumia 925, zdradzono, a właściwie potwierdzono kilka informacji dotyczących zbliżającej się aktualizacji systemu Windows Phone 8. Aktualizacja oznaczona symbolem GDR2 będzie dostępna wraz z końcem lata i przyniesie niewielką liczbę poprawek i nowości (rozmiarem będzie zbliżona do tej, którą otrzymaliśmy na początku roku).

Nowa aktualizacja systemu, której dystrybucja ma się rozpocząć późnym latem, doda do wszystkich modeli z Windows Phone 8 (z wyjątkiem Nokii Lumii 620) brakujące radio FM (w tym miejscu Microsoft zaznacza, że słucha głosu użytkowników). Oprócz tego ma zostać rozszerzona dostępność usługi Data Sense (więcej o niej przeczytacie tutaj). W tym miejscu warto zaznaczyć, że usługa Data Sense będzie dostępna tylko w oprogramowaniu brandowanym, a decyzja o jej zaimplementowaniu będzie należała do operatora. Inne zmiany będą dotyczyły funkcji Xbox Music, która obecnie nie jest dostępna w naszym kraju.

Aktualizacja zawierać będzie także setki drobnych ulepszeń i poprawek. I ostatecznie, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, do systemu Windows Phone zostanie dodane wsparcie dla standardów CalDAV i CardDAV, dzięki którym zapewniona zostanie bezproblemowa współpraca z usługami Google. Tym samym można spodziewać się, że aktualizacja nastąpi przed 31 lipca, ponieważ tego dnia Google wyłączy wsparcie dla protokołu Exchange ActiveSync.

Na tym nie koniec! Nokia przygotowała dla swoich użytkowników aktualizację oprogramowania Lumia Amber dodająca kilka nowości tylko dla urządzeń z serii Lumia. Wśród nich pojawi się m.in. funkcja “double-tap to wake” i tryb Nokia Smart Camera. Dostaniemy także nowy tryb czułości w aparacie – 3200 ISO, dzięki któremu zdjęcia w słabym oświetleniu będą jeszcze lepsze.

źródło: Windows Phone Blog


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.