Aktualizacja GDR2 trafi do testów jeszcze w tym miesiącu

|

gdr2

Od ostatniej dużej aktualizacji platformy Windows Phone 8 minęło kilka miesięcy. Dokładnie w lutym trafiła aktualizacja Portico na wszystkie telefony z najnowszym systemem Microsoftu. Teraz powoli nadchodzi czas na nową, dużą aktualizację GDR2, która prawdopodobnie została odsłonięta na forum sieci komórkowej Telstra.

Według pracownika australijskiej sieci o nicku CraigR, z sekcji “Products & Services”, aktualizacja trafi do testów w połowie obecnego miesiąca. Testy zwykle trwają nie dłużej niż kilka tygodni, więc możemy się spodziewać pierwszych procesów aktualizacyjnych z tą wersją na początku czerwca. Przypomnę – aktualizacja z pewnością przyniesie obsługę radia FM oraz “double-tap to wake”. Poza tym, będzie to przedostatnia tak duża aktualizacja przed wdrożeniem nowej wersji systemu Windows Phone Blue.

Trzeba jeszcze wziąć poprawkę, że to wszystko tyczy się Australii. Nie jest to najważniejszy rynek, także terminy europejskie czy amerykańskie mogą zdecydowanie się różnić o kilka dni, a nawet tygodni. Może nawet już są osoby testujące tę aktualizację np. wewnątrz Microsoftu, Nokii czy HTC. Tak czy siak – jeszcze chwilka, jeszcze troszkę i telefony z Windows Phone 8 znów dostaną małego powiewu świeżości.

źródło: WMPU


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)