Bon upominkowy – nowa opcja płatności w Windows Phone Store

|

Windows-Phone-Gift-Card

Microsoft zabrał się za robienie porządku w swoim systemie płatności. W pierwszej kolejności uśmiercono Mircosoft Points, czyli dobrze znaną wszystkim użytkownikom Xboxa wirtualną walutę. Jedną rzecz zabrano, więc wypada jej miejsce czymś zastąpić, stąd też pojawia się nowa opcja płatności – bon upominkowy.

Wielu z Was na pewno słyszało o iTunes Gift Card. Bon upominkowy w wykonaniu Microsoftu będzie działał na tej samej zasadzie. Kupujemy bon w sklepie, dodajemy go do naszych opcji płatności (Portfel na liście aplikacji) i korzystamy, dopóki nie wykorzystamy wszystkich środków. Bonami upominkowymi zapłacimy za wszystkie treści dostępne w Windows Store (Windows 8), Windows Phone Store (Windows Phone 8) i w sklepie konsoli Xbox.

bon upominkowy

Pomysł fajny, bo w założeniu będzie ułatwiał płatność za materiały ze sklepu. Ciekawe tylko jak będzie z dostępnością takich bonów w polskich supermarketach.

źródło: Plaffo


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.