Bank Millennium udostępnia aplikację na Windows Phone

|

millennium

Bank Millennium wprowadza aplikację mobilną na platformie Windows Phone 8 umożliwiającą pełną obsługę indywidualnych rachunków bankowych i małych firm.  Jest to wynik konsekwentnej realizacji strategii rozwoju elektronicznych kanałów bankowości, w której kanały mobilne odgrywają szczególną rolę. W kolejnym etapie, już na początku czerwca, Bank Millennium zaoferuje aplikację na komputery i tablety PC. Będzie to najbardziej kompleksowa w Polsce oferta aplikacji bankowości mobilnej na platformie Windows 8.

„Innowacyjność, inwestowanie w rozwój elektronicznych kanałów bankowości, zdobycie wiodącej pozycji w obszarze bankowości mobilnej to elementy strategii Banku Millennium na lata 2013-2015” – powiedział Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium – „Wobec rosnącej mobilności klientów w Polsce oraz oceny potencjału platformy Windows 8, konieczność zaoferowania dostępu również w tym kanale była dla nas oczywista. Obecnie klienci coraz większą uwagę przywiązują do wygody, jakości obsługi i jej dostępności. Dbamy więc o to, by nasze usługi były na najwyższym poziomie oraz dostępne wszędzie tam, gdzie klient jest i gdzie chce z nich skorzystać” – dodaje Ricardo Campos.

W Polsce udział Windows Phone w rynku smartfonów jest najwyższy na świecie i ciągle rośnie, co stanowi istotną motywację do wdrażania aplikacji mobilnych w tym systemie. Nowa aplikacja jest odpowiedzią na konkretne oczekiwania i sugestie klientów banku.  Aplikację przygotował zespół programistów Banku Millennium w ścisłej współpracy z zespołem polskiego oddziału Microsoft. Umożliwiło to sprawne i szybkie przygotowanie jej finalnej wersji i udostępnienie w Sklepie Windows.

„Współpraca z Bankiem Millennium to najlepszy przykład możliwości wykorzystania ekosystemu Windows 8 na różnych urządzeniach” – powiedział Rafał Albin, dyrektor działu Nowych Technologii w polskim oddziale Microsoft – „Dążymy do tego, by wspólnie z partnerami dostarczać jak najwięcej użytecznych aplikacji współpracujących z całą platformą Windows 8. Dzięki takiemu podejściu możemy oferować klientom pełną integrację ich zasobów cyfrowych”.

Aplikację Bank Millennium na platformę mobilną Windows Phone 8 można pobrać bezpłatnie w Sklepie Windows. Szczególnym atutem nowej aplikacji jest łatwe logowanie oraz prosty i czytelny interfejs, który umożliwia szybkie dokonanie potrzebnych operacji. Aplikacja pozwala m.in. na przeglądanie list i historii rachunków bieżących, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart kredytowych i kredytów, przeglądanie nadchodzących płatności i zablokowanych środków, dokonywanie przelewów krajowych i spłat kart kredytowych oraz doładowywanie telefonów komórkowych. Ponadto aplikacja oferuje dostęp do aktualnych kursów wymiany walut i skrót do połączeń telefonicznych z bankiem.

W kolejnych wersjach planowany jest dalszy rozwój funkcjonalności. Aplikacja będzie wzbogacona o możliwość dokonania pożyczki gotówkowej z karty kredytowej, zakładanie lokaty Millenet w PLN (także w promocji Happy Hours), EUR, USD i GBP, zamykanie lokat, zastrzeganie kart kredytowych i debetowych, pobieranie wyciągu łączonego z rachunków, dokonywanie przelewów z kodu QR (Skanuj i Płać) oraz zarządzanie budżetem domowym przy pomocy Managera Finansów. Pozwoli również na szybkie wyszukanie bankomatów i placówek banku.

Podobne funkcjonalności zaoferuje aplikacja dla systemu Windows 8 na komputery i tablety PC.

Kod QR Windows Phone Store

 

źródło: informacja prasowa


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.