Zrelaksuj się – omgTANGRAM

|

omgtangram screenOstatnio prezentowałem głównie ciekawe aplikacje, teraz przyszła pora na interesującą grę z Windows Phone Store – omgTANGRAM.

Naszym zadaniem jest ułożenie danych przedmiotów z klocków – swego rodzaju puzzle. Smaczku dodaje to, że na wszystkich poziomach mamy do dyspozycji cały czas tego samego rodzaju przedmioty, w tej samej ilości – 7 klocków.

Autorzy udostępnili trailer omgTANGRAM, który dokładnie wyjaśnia, na czym polegają tego rodzaju puzzle:

Cała gra podzielona jest na kilka etapów. Obecnie dostępne są: ocean, Egipt i “Time attack”. Pomijając tutorial, w którym dowiecie się jak obracać, ustawiać i zmieniać klocki, przechodzimy do wspomnianych kategorii – ocean kryje w sobie różnego rodzaju zwierzęta morskie i statki do ułożenia, Egipt z kolei proponuje przeróżne piramidy, wieże czy też hieroglify. Tematyczne kategorie cały czas są przygotowywane i w najbliższym czasie pojawić się może nowa: wieś. Autor gry otoczył całą zabawę jako odbudowę “zapomnianego świata”.

Ostatni z obecnie dostępnych etapów jest nieco odmienny od pozostałych. Składa się na niego bowiem tylko kilka nowych zagadek (głównie do ułożenia mamy cyfry), ale dodatkowo (jak wskazuje nazwa), możemy poddać się wyzwaniu ułożenia wszystkich dotychczasowych puzzli na czas.

Całości towarzyszy spokojna, relaksująca muzyka, która dostosowana jest do tematyki kategorii puzzli, które w danym momencie układamy.

OmgTANGRAM dostępne jest na wszystkie urządzenia z Windows Phone, zarówno z “siódemką” jak i “ósemką”. Gra jest oczywiście darmowa.

Kod QR - omgTANGRAM omgTANGRAM - Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.