Viber również dla wszystkich na Windows Phone 7

|

viber-iconNiedawno informowaliśmy Was o aktualizacji, a raczej wydaniu nowej aplikacji Vibera na Windows Phone 8, która umożliwia rozmowy HD VoIP i wymianę wiadomości przy wykorzystaniu jedynie połączenia internetowego. Viber to swego rodzaju konkurent Skype, w moim mniemaniu lepiej wypada produkcja nie-Microsoftu, poza tym większa ilość znajomych korzysta na swoich smartphone’ach właśnie z Vibera. Jednak Windows Phone to nie tylko edycja 8. Wielu deweloperów zapomina o starych użytkownikach mobilnych “Okienek” w wersji 7.x. Programiści Vibera jednak nie zapomnieli.

O ile Viber był dostępny wcześnie na modele z Windows Phone 7 to była to aplikacja ekskluzywna dla słuchawek Nokii z serii Lumia. Teraz jednak, po aktualizacji programu do wersji 2.20, dosłownie wszyscy użytkownicy słuchawek z mobilnym systemem operacyjnym korporacji z Redmond mogą korzystać z konkurencyjnego programu Skype’a. Update na starszą wersję Windows Phone również wprowadza komunikację głosową VoIP i inne usprawnienia.

Także nie wszyscy deweloperzy zapominają o Windows Phone 7.x. O ile nie można się dziwić, że nowsze tytuły wymagających gier nie trafią na słuchawki bez systemu “Apollo/Portico” toteż można się dziwić, że programiści prostych, ale ciekawych aplikacji nie garną się do wydawania wersji na starszy mobilny system Microsoftu. Na szczęście Viber trafił ostatecznie do wszystkich posiadaczy urządzeń korzystających z kafelków.

Kod QR Viber - Windows Phone Store

źródło: windowsphonedaily.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.