Viber na Windows Phone 8 już dostępny

|

viber

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że trwają prace nad klientem VoIP na Windows Phone – aplikacją Viber. Łukasz informował Was, że w pełni działającą wersję aplikacji otrzymamy na przełomie marca i kwietnia. W dniu dzisiejszym, tuż po pełnym żartów prima aprilis, Joe Belfiore za pośrednictwem swojego konta na twitterze poinformował o tym, że Viber jest już dostępny.

Viber to wieloplatformowy klient VoIP. Wszyscy użytkownicy aplikacji mogą za darmo wykonywać pomiędzy sobą połączenia głosowe, wysyłać wiadomości tekstowe, wysyłać obrazki, a jedyny wymóg to połączenie z internetem. Na początku, swoją popularność zdobył na iOS, z czasem pojawił się także na Androidzie, a teraz otrzymujemy w pełni działającą wersję na smartfony z Windows Phone 8.

Główne możliwości aplikacji:

– Darmowe połączenia głosowe z dźwiękiem o jakości HD
– Darmowe wiadomości tekstowe i obrazkowe
– Udostępnianie zdjęć przez Viber bezpośrednio z galerii (udostępnij… -> viber)
– Możliwość utworzenia konwersacji (do 40 osób)
– Udostępnienie naszej lokalizacji w wiadomości
– Obsługa żywych kafelków
– Możliwość przypięcia wybranych konwersacji do ekranu głównego
– Obsługa powiadomień na ekranie blokady

Pozostaje tylko pobierać i instalować. Szkoda, że aplikacja nie miała swojej premiery przed świętami – wtedy zaoszczędziłbym kilka groszy na połączeniach międzynarodowych ;)

Viber:

Kod QR Viber - Windows Phone Store


źródło: blogs.windows.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.