Rejestracje – skąd są inni użytkownicy dróg?

|

rejestracje logoDzisiaj aplikacja niesamowicie prosta – zarówno w obsłudze jak i przeznaczeniu. Wiele razy zastanawiałem się podczas podróży z jednego końca Polski na drugi skąd pochodzą inne pojazdy poruszające się po naszych (ekhem) pięknych drogach.

Jak najłatwiej poznać (w większości przypadków) pochodzenie innych użytkowników dróg? Oczywiście po tablicach rejestracyjnych. Mało jest osób w naszym państwie, które by spamiętały wszystkie oznaczenia każdego powiatu czy też miasta. Do tego celu przyda się aplikacja o jakże prostej nazwie “Rejestracje”. W markecie znajdziemy kilka propozycji, ale po przejrzeniu na szybko wszystkich dostępnych programów z bazą rejestracji, bez zawahania mogę wyróżnić najlepszą. Oczywiście każda aplikacja, którą znajdziecie w markecie pod frazą “rejestracje” spełnia powyższe zadanie, ale omawiany przeze mnie program oferuje nieco więcej.

rejestracje rejestracja

Pierwszym wyróżnikiem na tle konkurencji jest oprawa graficzna, która zdecydowanie jest najciekawsza spośród wszystkich propozycji. Omawiany program dodatkowo oferuje możliwość sprawdzenia jakie tablice możemy spotkać w danej miejscowości.

rejestracje miastoGdy już znajdziemy interesujące nas numery rejestracyjne, aplikacja udostępnia najwięcej spośród wszystkich dostępnych w Windows Phone Store informacji na temat danego obszaru: powiat, ludność, powierzchnia, siedziba władz i oczywiście województwo, które również jest przedstawiane na mapie Polski i mapie poszczególnej części państwa.

rejestracje wojewodztwo

W bazie danych nie znajdziemy jedynie tzw. “czarnych” blach oraz oznaczeń pojazdów specjalnych. Jeżeli zależy Wam na tym drugim to w markecie znajdzie się odpowiednik (Rejestracje Polska), który zawiera dane z rejestracjami np.: wojskowymi oraz rodzajami (kolorami) tablic rejestracyjnych, ale nie ma większości wyżej wymienionych udogodnień.

Niemniej jednak aplikacja “Rejestracje” zajmuje 3MB pamięci, dostępna jest na wszystkie wersje Windows Phone i – o dziwo – często mi się przydaje.

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.