Red Stripe Deals: Tiki Towers, Doodle Devil, Pictures Lab

|

red stripe dealsTydzień temu Microsoft rozpoczął nową ofertę promocyjnych aplikacji w Sklepie – Red Stripe Deals. Od tamtego dnia co tydzień ukazują się: jedna gra z kolekcji Xbox, jedna gra niezależna, oraz najciekawsza aplikacja minionego tygodnia. Wszystkie, jak wspomniałem, w mocno uciętych cenach, także brać póki gorące! W tym tygodniu: gry Tiki Towers oraz Doodle Devil, oraz aplikacja Pictures Lab.

Red Stripe Deals

Zacznijmy od tej samotniczki, czyli jedynej aplikacji w zestawieniu. Pictures Lab to bardzo ciekawa i intuicyjna aplikacja, która w bardzo prosty sposób pozwoli dodać różnorakie efekty do zrobionych zdjęć. Sam wcześniej korzystałem z bezpłatnego Fhotoroom, lecz to małe “laboratorium” jest zdecydowanie bardziej przyjazne w używaniu i posiada więcej funkcji (no, w końcu za coś trzeba zapłacić).  Upiększone zdjęcia można tak samo w prosty sposób wrzucić na nasz profil Facebook czy Twitter. Bez zbędnych bajerów i wodotrysków, ale efekty na zdjęciach – miodzio. Trzeba także podkreślić, że aplikacja jest w pełni po polsku.

Red Stripe DealsDoodle Devil to gra…no cóż, z pewnością ciekawa. Gatunek – “alchemy”. Nie wiem czy taki istnieje, a ciężko ją inaczej określić. Tak czy inaczej – mieszamy, łączymy i mamy stworzyć siedem grzechów głównych. Tak, dobrze czytacie. ;-) Jest sporo tego typu gier na systemy Android czy iOS, lecz nie z takim zalążkiem fabularnym. Zadaniem gracza jest łączenie różnych elementów, pierwiastków, sił i tym podobnych, w celu stworzenia nowej rzeczy. Przykładowo – połączenie ognia z człowiekiem da nam zwłoki i cierpienie, inne: człowiek + jabłko, i otrzymamy grzech oraz wiedzę. Gdy uda nam się wyłonić coś z jakiejś pary, zobaczymy cytat związany z daną rzeczą. Ciekawe, ciekawe. Do tego dochodzi bardzo ładna szata graficzna i mamy przyjemną grę na długie, nudne godziny w autobusie czy poczekalni do lekarza. Niestety tu już brak spolszczenia, a nie które pojęcia mogą być dla wielu nieznane.

Red Stripe DealsTiki Towers, to tytuł w którym naszym zadaniem jest przetransportować małpki z jednego końca mapy na drugi. W jaki sposób? Ano budując dla nich mosty i wieże. Tryb ten przypomina nieco grę Bridge Builder, w której budujemy most dla samochodów. Tutaj jednak zamiast drewna i stali mamy do dyspozycji bambus. A jakby tego było mało, trzeba budować nasze konstrukcje w taki sposób, aby małpki po drodze zbierały banany. Więcej bananów – lepszy wynik. Po zagraniu w próbną wersję od razu zakupiłem i szczerze mówiąc musiałem się specjalnie oderwać, żeby napisać tego newsa. ;-)

Linki do pobrania Pictures Lab – cena 3,49 zł:

Kod QR - Pictures LabPictures Lab - Windows Phone Store

Linki do pobrania Doodle Devil – cena 3,49 zł:

Kod QR - Doodle DevilDoodle Devil - Windows Phone Store

Linki do pobrania Tiki Towers – cena 3,49 zł:

Kod QR - Tiki TowersTiki Towers - Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)