Red Stripe Deals: Sonic CD, Monster Pinball HD, Polyglot

|

Red Stripe Deals

W końcu nadeszła wiosna i nowy czwartek, a co za tym idzie – kolejne promocje od Microsoftu. Dla przypomnienia: Red Stripe Deals to co tygodniowa akcja promocyjna na 3 aplikacje ze Sklepu: jedną grę z kolekcji Xbox, jedną grę niezależna, oraz jedną najciekawszą i najbardziej popularną aplikację minionego tygodnia. W tym dostajemy – platformówkę Sonic CD, klasycznego pinballa Monster Pinball HD oraz podręcznego tłumacza Polyglot.

Red Stripe Deals

Dziś od drugiej strony, czyli najpierw “największy hit”, bo gra z kolekcji Xbox – Sonic CD. Jest to klasyczna platformówka z najszybszym jeżem na świecie. Jakby tego było mało, to jest to remake klasycznego “Sonic the Hedgehog CD” z 1993 roku. I dla mnie, szczerze mówiąc, to jedyna zaleta tej gry. Odinstalowałem ją po kilku minutach. Nie dość, że oczy mnie wystarczająco rozbolały od tych pikseli, to na dodatek sterownie jest bardzo trudne i mało intuicyjne (jaki sens ma wirtualny krzyżak na ekranie dotykowym?!).  I to tyle co mogę powiedzieć o tej grze. Zdecydowanie nie warta ceny nawet jak na promocje. Swego czasu była dostępna za darmo dla użytkowników wszystkich Lumii, może wtedy bym się pokusił i dał jej szansę innym razem, w końcu to Sonic…

Red Stripe DealsNastępna gra to pinball. Najzwyklejszy, klasyczny pinball w jakiego grało się na flipperach w salonach gier czy pubach w drugiej połowie XX wieku. Monster Pinball HD – tak jednak brzmi pełna nazwa tej gry. W cenie najtańszej z możliwych dostajemy 6 stołów, 3 poziomy trudności i niezliczone godziny walki o jak najwyższy wynik. Zwykły pinball. ;-) Wygląda bardzo ładnie, zasługując na miano “HD”. Kolejny dobry tytuł na wiele nudnych godzin.

Red Stripe DealsI na końcu aplikacja jakże przydatna do naszego codziennego życia – Polyglot. Bardzo chwytliwa ale i pasująca nazwa, ponieważ aplikacja “zna” aż 30 języków, z czego połowę z nich (m.in. nasz rodzimy) tłumaczy ze słuchu. I to jak dobrze! Wygląda bardzo prosto i intuicyjnie. Zasilana jest przez bazę słownika Microsoft, co widać na screenie w prawym górnym rogu. Osobiście wolę translator Google, ponieważ często podaje synonimy do tłumaczonego słowa, a na moim poziomie języka częściej właśnie o nie mi chodzi. ;-) Co nie zmienia faktu, że za tak małe pieniądze dostajemy naprawdę poręcznego i przydatnego poliglotę.

Linki do pobrania Sonic CD – cena 6,99 zł:

Kod QR - Sonic CDSonic CD - Windows Phone Store

Linki do pobrania Monster Pinball HD – cena 3,49 zł:

Kod QR - Monster Pinball HDMonster Pinball HD - Windows Phone Store

Linki do pobrania Polyglot – cena 3,49 zł:

Kod QR - PolyglotPolyglot - Windows Phone Store


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)