Radio FM i “double-tap to wake” w aktualizacji Windows Phone 8 GDR2

|

windows phone 8

Rano pojawiły się przecieki prezentujące funkcję “Quiet hours” w Windows 8, która prawdopodobnie trafi również to mobilnej wersji systemu Microsoftu, a już teraz serwis The Verge dotarł do informacji o kolejnych nowościach w nadchodzącej aktualizacji. Aktualizacja oznaczona ma być symbolem GDR2 (General Distribution Release). Ma być to druga większa aktualizacja (więcej o aktualizacjach Windows Phone 8 można przeczytać tutaj) dla “ósemki”.

Źródłem informacji są osoby zaznajomione z planami Microsoftu i Nokii. Według nich aktualizacja GDR2 doda do Windows Phone 8 obsługę radia FM. Dla przypomnienia: Radio FM było dostępne w systemie Windows Phone 7.x, ale niestety Microsoftowi nie wystarczyło czasu na przeportowanie tej funkcjonalności do Windows Phone 8.

Szykuje się także kilka nowości dla urządzeń z rodziny Nokia Lumia. Fiński producent w aktualizacji GDR2 planuje dodać do swoich urządzeń (póki co mówi się tylko o modelach Lumia 820 i Lumia 920) funkcję “double-tap to wake”, czyli podwójne tapnięcie ekranu w celu wybudzenia z uśpienia. Wcześniejsze przecieki informowały o przywróceniu funkcjonalności Flip-to-Silence (obróć, aby wyciszyć).

Tutaj mały ‘sneak peek’ z działania funkcji double-tap to wake:

Aktualizacja ma być udostępniona użytkownikom w najbliższych miesiącach. Wiele pojawiających się przecieków wskazuje na maj.

źródło: The Verge & WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.