Szybkie porównanie wszystkich telefonów z serii Lumia na WP8

|

LumiaOstatnio spotkałem się ze stwierdzeniem “O, masz tą nową Nokię? Ten ich nowy system jest bardzo fajny”. Troszkę to przekręciłem, lecz zachowałem główny sens – osoba, która mi to mówiła jasno myślała, że Windows Phone to system Nokii. I ciężko się z tym nie zgodzić. Finowie jako jedyni wkładają wszystko w ten system i telefony z rodziny Lumia. Dwa dni temu portal Recombu opublikował krótkie i bardzo przejrzyste porównanie wszystkich obecnych i nadchodzących telefonów Nokii – od najstarszej Lumii 920, przez tańsze 820, 720 i 620, po najbardziej budżetową i przyjazną kieszeni – Lumię 520.

Bez dalszego zbędnego pisania, poniżej wideo:

Porównanie zdecydowanie dla znających język wyspiarzy. Recenzent jako ulubieńca wybrał Lumię 720. Podkreślał dobry aparat, nawet lepszy niż w Lumii 820, bardzo pojemną baterię dzięki której telefon bez problemu trzyma 2 dni, a także design, który przypomina klasyczną Lumię 800. Szczerze mówiąc nie wiem z której strony, to już Lumii 920 bliżej do 800-tki, a ten model mi bardzo przypomina HTC 8X.

Mi ciężko wybrać najlepszy telefon. Sam posiadam Lumię 820 i po 2 miesiącach ciągle jestem zachwycony, dlatego nie miałbym zbyt obiektywnej oceny. A jaki jest Wasz faworyt i ulubieniec? Najładniejszy, z najlepszym stosunkiem cena/jakość? A może już wybraliście?

źródło: WMPU


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)