Plotki o GDR3: wsparcie ekranów 5-6″ i zmiany w ekranie startowym

|

GDR3Coraz więcej wycieków na temat zmian w aktualizacjach GDR.  Wczoraj informowaliśmy o dodaniu radia FM w kolejnej aktualizacji, zaś parę dni wcześniej dowiedzieliśmy się o możliwej obsłudze rozdzielczości 1080p w aktualizacji GDR3. Dzisiejsza plotka mocno pokrywa się z jedną z nich. Informatorzy z portalu ZDNET donoszą, iż po wprowadzeniu rozdzielczości FullHD możemy się spodziewać phabletów, czyli urządzeń z ekranami między 5″ a 6″.

Wprowadzenie takiej możliwości otworzy furtkę na bezpośrednią konkurencję z nową falą najlepszych urządzeń na system Android tj. Samsung Galaxy S4 czy HTC One. Z tak dużymi ekranami może przyjść kolejna nowość – dodatkowy rząd na kafelki na ekranie głównym. Powyższy projekt zapożyczony z Windows Phone Daily pokazuje jak dużo miejsca zyskałby ekran startowy. Poniżej wypowiedź informatora z portalu ZDNET:

“Mój informator przekazał mi, iż aktualizacja GDR3 przyniesie wsparcie dla ekranów 5″ i 6″ razem z rozdzielczością 1080p. Razem z wyższą rozdzielczością, ta aktualizacja może przynieść zmiany w ekranie startowym.
GDR3 to prawdopodobnie ostatnia aktualizacja systemu Windows Phone 8, przed wprowadzeniem Windows Phone Blue. System ten prawdopodobnie zostanie wprowadzony kilka miesięcy po Windows Blue – czyli Windows 8.1, a więc najpóźniej na początku 2014 roku.”

Szczerze mówiąc mi jakoś obojętna jest ta wiadomość. Nie jestem zwolennikiem tak wielkich urządzeń, bo gdzie to do kieszeni od spodni zmieścić i jedną ręką w autobusie obsługiwać? Jednak z pewnością jest to dobra wiadomość dla samego systemu i jego rosnącej popularności. Wielu narzeka na brak prawdziwego urządzenia z najwyższej półki w rodzinie Windows Phone. Chcielibyście zaopatrzyć się w taki phablet, z kolejnym rządkiem na aplikacje?

źródło: WPC


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)