Osobisty asystent Indigo trafi na Windows Phone już 23 kwietnia

|

indigo

Indigo to osobisty asystent inspirowany na Siri, a stworzony przez Artificial Solutions. Pierwszy raz został pokazany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress i zrobił naprawdę dobre wrażenie.

Indigo będzie działało na zasadzie podobnej do Siri, a więc skorzysta z wyszukiwarki, skatalogowanych danych i dostępnych funkcji na naszym urządzeniu, czy też informacji pochodzących z Wolfram Alfa. Wszystko po to, by udzielić odpowiedzi i wykonać polecenia wypowiedziane przez użytkownika. Ogromną zaletą indigo będzie wieloplatformowość i ciągła synchronizacja pomiędzy urządzeniami, czyli “rozmowę” możemy rozpocząć na tablecie z androidem, a dokończyć na smartfonie z Windows Phone. Fajne, prawda?

Oczywiście możliwości będą zależne od posiadanego systemu. Jak wiemy API Windows Phone w znacznym stopniu ogranicza developerów. Oto niektóre z funkcji indigo:

  • w łatwy sposób zmienić status w sieciach społecznościowych (twitter, facebook i inne)
  • wyszukać pobliskie restauracje (integracja z Yelp)
  • korzystać z wyszukiwarki internetowej (Google, Bing)
  • stworzyć wiadomość tekstową i wysłać do wybranego kontaktu, bez użycia rąk
  • odtwarzać muzykę z aplikacji spotify

A pozostałe możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Oczywiście aplikacja będzie cały czas rozwijana. Dodawane będą kolejne możliwości i nowe języki. Jeśli już mowa o językach, w wersji prezentowanej na MWC 2013 aplikacja obsługiwała tylko język angielski. Nie wiemy czy twórcy zdecydują się na dodanie w przyszłości języka polskiego, wszystko zapewne będzie zależało od popularności aplikacji. W sumie w dzisiejszych czasach angielski nie powinien być dla nikogo przeszkodą.

Indigo będzie dostępne na Androida, Windows Phone i jako dodatek do przeglądarek. Aplikacja ma być darmowa i pozbawiona reklam. Zadebiutuje już 23 kwietnia, o czym na pewno zostaniecie przez nas poinformowani ;-)

źródło: WPC


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.