Plotka: Nokia Lumia 928 zostanie zaprezentowana już w maju

|

Lumia 928
W sieci od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o nowej Nokii, modelu Lumia 928 (nazwa kodowa Catwalk). Pierwsze przecieki mówiły, że urządzenie ma być dostępne na wyłączność sieci Verizon z USA w Q3 2013. Według informacji do których dotarł blog My Nokia Blog oficjalna prezentacja modelu ma się odbyć już 15. maja w Londynie.

Podane miejsce premiery sprawia, że cała ta informacja wydaje się być mocno podejrzana. Skoro model ma być dostępny na wyłączność sieci Verizon, na co wskazuje brak pełnych dziesiątek w nazwie modelu (jak zwykła robić Nokia w urządzeniach na wyłączność dla danych sieci), to dlaczego premiera ma się odbyć na innym kontynencie? Może osoba prowadząca bloga MNB liczy po prostu na dużą liczbę trackbacków po opublikowaniu wymyślonej przez nich informacji. Zresztą, plotka zawsze pozostanie tylko plotką.

Wracając jednak do informacji o modelu Lumia 928. Urządzenie pod względem parametrów technicznych będzie zbliżone do Lumii 920. Zamiast diod doświetlających ma posiadać lampę ksenonową, co w efekcie ma zaoferować lepszą jakość zdjęć. Rozmiary zastosowanego wyświetlacza się nie zmienią, ale zmieni się technologia w jakiej będzie on wykonany – zamiast IPS TFT LCD dostaniemy ekran Amoled. Wygląd i wykonanie mają być zbliżone do tego, co znamy z modelu Lumia 720 (w kolorach: białym, czarnym, czerwonym i błękitnym), a nie jak wcześniej podawano – całkowicie nowy dizajn + wykonanie z aluminium. Ponadto ma Lumia 928 ma być lżejsza i cieńsza niż Lumia 920.

Według informacji podanych w ubiegłym miesiącu przez portal The Verge, w modelu Lumia 928 zastosowanie ma znaleźć technologia SVLTE (Simultaneous Voice and LTE) oferująca równoległe połączenia głosowe i przesył LTE.

Trudno mi ocenić wiarygodność tych informacji. Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejny krok Nokii.

źródło: MNB


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.