Nokia Lumia 928 – wyciekły zdjęcia prasowe nowej Lumii

|

lumia 928

Kto rano wstaje, temu… mniejsza z tym. W każdym razie, dziś z samego rana na twitterze znany “spoilerowicz” @evleaks opublikował grafikę przedstawiającą najnowsze, jeszcze nie zaprezentowane dziecko Nokii – model Lumia 928.

Teraz nie mam już najmniejszych wątpliwości, że wkrótce odbędzie się premiera nowego flagowego modelu finów. @Evleaks jest wiarygodnym źródłem, zawsze prezentował grafiki, które później się potwierdzały (ostatnio SGS4 i HTC One, wcześniej każdą nową Lumię). Specyfikacja Lumii 928 wyciekła już wczoraj, o czym pisał Łukasz (źródło także wiarygodne, konto @flapic z twittera), prezentuje się następująco:

  • obudowa unibody o wymiarach 129mm x 71mm x 8.4mm;
  • wyświetlacz OctaAMOLED (On-Cell Touch Active-Matrix Light-Emitting Diode – produkcja Samsungaa) o przekątnej 4,5-cala i rozdzielczości 1280×768;
  • aparat z matrycą 8,7MPx, f2.0, optyczną stabilizacją obrazu i lampą ksenonową;
  • bateria o pojemności 2 000mAh;
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragona S4 o taktowaniu 1,5GHz;
  • 1GB pamięci RAM i 16GB dla użytkownika (brak informacji o slocie kart pamięci);
  • całość ma ważyć 132g.

BIL8iHfCAAE4M5W

Tak jak już wcześniej przypuszczano model swoim wyglądem będzie zbliżony do Lumii 720 oraz Lumii 810. Moim zdaniem Nokia obrała bardzo dobry kierunek, urządzenie będzie przede wszystkim smuklejsze i lżejsze (przyp. w Lumii 920 wielu narzekało właśnie na wagę i grubość). Martwić może tylko umiejscowienie głośnika na “plecach” telefonu – przez to zakrycie i zagłuszenie go będzie zdarzało się częściej.

Niestety, nie ma potwierdzonych informacji o tym, czy model Lumia 928 będzie ogólnodostępny, czy będzie na wyłączność sieci Verizon. Prezentacja ma nastąpić już 15. maja. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.

źródło: twitter.com


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.