Nokia Catwalk i Eos – garść informacji o dwóch nowych Lumiach

|

twitter flavio eos catwalk nokiaOd dłuższego czasu możecie, co jakiś czas, przeczytać u nas coraz to nowsze i ciekawsze informacje na temat dwóch nowych modeli czołowego producenta smartphone’ów z Windows Phone. Teraz przyszła pora na konkretną porcję tego, co będziemy mogli znaleźć w środku słuchawek o nazwach kodowych Catwalk i Eos.

Ostatnio przedstawiliśmy Wam sporo informacji na temat Lumii 928 (Catwalk). Teraz, dzięki jednemu z pewniejszych źródeł możemy się upewnić, że Catwalk będzie wyposażony w:

  • aluminiową obudowę o wymiarach 129mm x 71mm x 8.4mm;
  • wyświetlacz OctaAMOLED (On-Cell Touch Active-Matrix Light-Emitting Diode – produkcja Samsungaa) o przekątnej 4,5 cala przedstawiający obraz w rozdzielczości 1280×768;
  • aparat z matrycą 8,7MPx, f2.0, optyczną stabilizacją obrazu;
  • bateria o pojemności 2000mAh (obudowa unibody – ogniwo nie do wyjęcia);
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragona S4 o taktowaniu 1,5GHz;
  • 1GB pamięci RAM i 16GB dla użytkownika;
  • całość ma ważyć 132g.

Także Lumia 928 ma być swego rodzaju odświeżeniem obecnie topowego modelu Nokii, Lumii 920. Poprawiono to, co najbardziej przeszkadza niektórym posiadaczom wspomnianego smartphone’a – waga i wymiary. Catwalk jest chudszy o 50 gramów i 2,3mm. Istnieje prawdopodobieństwo, że pomniejszoną wbudowaną pamięć będziemy mogli powiększyć za pomocą kart pamięci microSDHC.

Źródłem powyższych danych jest Flavio (Twitter). Większość informacji pochodzących od tego Pana okazuje się prawdziwych, więc wszystkie wcześniejsze plotki mogą się potwierdzić razem z powyższą specyfikacją już 15. maja. Tego to dnia najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć jeszcze jeden, według mnie ciekawszy, model Nokii  Eos.

Lumia kryjąca się pod tą nazwą kodową ma posiadać “prawdziwy” aparat PureView z matrycą 41MPx. Według doniesień Flavio, ten model nie będzie posiadał aluminiowej obudowy, a więc możemy się spodziewać poliwęglanu (jak na topowy model przystało). Domniemania mówią jeszcze o przywróceniu lampy ksenonowej do użytku. Szczegółowej specyfikacji możemy się tylko domyślać – dwurdzeniowy procesor Snapdragona, 1GB pamięci RAM, 32GB wbudowanej pamięci i maksymalnie 4,7 calowy wyświetlacz.

Oba modele najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć już 15. maja. Niestety, nie wiemy, czy któryś z powyższych modeli będzie na wyłączność któregoś z operatorów. O ile w przypadku Eos’a bym się tego nie spodziewałem to nutka takiej możliwości krąży wokół Catwalka. Jednak ostatnio jest ona zaprzeczana.

Co z tych danych okaże się prawdą? Miejmy nadzieję, że wszystko. Dodatkowo istnieje możliwość, że razem z prezentacją obu modeli, zobaczymy nową wersję systemu Windows Phone (GDR2). Czekamy z niecierpliwością na nowe Lumie (a jeszcze bardziej na odpowiedź konkurencji) :).

źródło: mynokiablog.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.