Lumia 920 kontra HTC One – porównanie nagrywanych filmów

|

lumia 920Nokia Lumia 920 po swojej premierze zachwycała wszystkich swoimi możliwościami fotograficznymi. Nie obyło się oczywiście bez wpadek fińskiego producenta z fabrykowanymi spotami reklamowymi. Jednak szybka rehabilitacja pozwoliła zatrzeć haniebny czyn korporacji. Od wejścia na rynek, każdy nowy model jest porównywany właśnie z najlepszym smartphonem z Windows Phone. Mogliśmy już oglądać kilka porównań z topowym modelem HTC, którego firma nazwała One, ale teraz przyjrzyjmy się jednej z bardziej rzetelnych konfrontacji.

Zarówno produkt Nokii jak i HTC został wyposażony w wiele dodatków mających na celu upiększenie wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów (PureView kontra UltraPixel). Jednak teraz skupmy się na tej drugiej kategorii. I Lumia 920 i One, w swojej obudowie kryją optyczną stabilizację obrazu, która ma na celu redukcje wszelkich szumów i drgań podczas kręcenia filmów.

Bez zbędnego rozpisywania się, zapraszam do obejrzenia pierwszego filmu porównującego nagrane obrazy w dzień (idealne warunki):

Wnioski? Nie trudno odnieść wrażenie, że to dalej starsza słuchawka, Lumia 920, zdecydowanie wygrała to starcie. Obraz mniej drga, jest płynniejszy, lepiej odbierane jest światło. Właśnie, światło. Co się stanie jak go zabraknie? Przejdźmy do porównania HTC One z produktem Nokii w wieczornej porze przy miejskim świetle (głównie latarnie). Dodatkowo będziecie mogli zobaczyć porównanie z iPhonem 5:

Tutaj również rzucają się w oczy drgania, które dotykają słuchawkę tajwańskiego producenta. Jednak momentami odnoszę wrażenie, że Lumia 920 gorzej zbiera światło i przedmioty prezentują się jak w cieniu przy obrazie z HTC. Porównanie One i iPhone’a do oceny pozostawiam Wam.

Mimo, że Nokia wygrywa to porównanie to jednak konkurencja nie śpi i nie widać już tak ogromnych różnić jak to miało miejsce po samej premierze Lumii 920. Kolejnym rewolucyjnym krokiem w świecie fotografii i Windows Phone ma być model Eos, o którym coraz częściej słyszymy.

źródło: allaboutwindowsphone.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.