Całkowicie odświeżona aplikacja Facebook trafia do Sklepu

|

facebook

Oficjalna aplikacja największego na świecie portalu społecznościowego (tak, chodzi o Facebooka) na system Windows Phone nie miała zbyt wielu fanów. Była wolna, wybrakowana i ogólnie ujmując mało miała wspólnego z aplikacjami facebooka znanymi z innych platform. Od dziś ma się to zacząć zmieniać!

Do Sklepu Windows Phone trafiła całkowicie odświeżona aplikacja największego portalu społecznościowego na świecie – Facebook Beta. Pierwsze co rzuca się w oczy to zupełnie nowy wygląd, bardziej zbliżony do tego znanego z mobilnej strony facebooka. Od teraz mamy “na wierzchu” przyciski do polubienia, skomentowania i (w końcu) udostępniania dalej. Aplikacja posiada także wbudowany chat facebooka. Zresztą… najlepiej jak pobierzecie i przetestujecie sami ;-) Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

screen

Niestety, aplikacja nadal nie doczekała się polskiej wersji językowej. W tej wersji nie obsługuje nawet polskich znaków – krzyczy, że emotikony nie są jeszcze obsługiwane.

Warto zaznaczyć, że aplikacja jest w wersji beta, więc mogą pojawić się błędy. Z racji statusu Beta aplikacji nie znajdziemy w sklepie korzystając w wyszukiwarki – trzeba posiadać bezpośredni link. Zapomniałbym, aplikacja tylko dla użytkowników Windows Phone 8.

Facebook Beta na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.