Alior Bank ma swoją aplikację na Windows Phone – Alior Mobile

|

alior

Na Windows Phone jest dostępnych coraz więcej aplikacji bankowych. W dniu dzisiejszym pojawiła się kolejna – długo wyczekiwana aplikacja Alior Banku, czyli Alior Mobile. Cieszy mnie to bardzo, ponieważ sam jestem klientem Aliora.

Alior Mobile to darmowa aplikacja dla Klientów indywidualnych, przystosowana specjalnie dla systemu operacyjnego Windows Phone, która umożliwia korzystanie z najważniejszych funkcji konta w Alior Banku.

Główne funkcjonalności aplikacji:
– Rachunki
– Karty
– Płatności
– Lokaty
– Kredyty
– Logowanie metodą połącz punkty
– Bankomaty
– Placówki
– Kursy Walut
– Kontakt

Dodatkowo w aplikacji zostały zastosowane: funkcja „przeciągnij”, dzięki której by wykonać przelew wewnętrzny, wystarczy przeciągając po prostu palcem po ekranie oraz obrazy QR zawierające numer każdego z posiadanych rachunków, co znacznie ułatwia przekazanie numeru rachunku innej osobie (np. po spotkaniu z w restauracji, by szybko i sprawnie załatwić rozliczenie).

alior

Aplikacja zarówno od strony funkcjonalnej jak i wizualnej robi bardzo dobre wrażenie (w przeciwieństwie do aplikacji Sync Mobile). Całość została utrzymana w kolorystyce dobrze znanej użytkownikom banku, przez co jest przejrzyście i przyjemnie dla oka. Interfejs został zaprojektowany z myślą o interface Metro Modern i trzeba przyznać, że efekt jest świetny. Podczas pierwszych testów aplikacji całość wydała mi się spójna i logiczna. Funkcje rozlokowane są tak, że nie sposób mieć problem z ich odnalezieniem. Krótko mówiąc – z aplikacji korzysta się z przyjemnością :-)

Aplikacja ma jeden minus – w jej grafice promocyjnej (którą widzicie na górze wpisu) ktoś umieścił na Lumii brzydkie przyciski starego Androida.

Aby aktywować aplikację należy zalogować się do bankowości internetowej -> wybrać “Ustawienia” -> z lewego menu “Aplikacja mobilna” i postępować według wskazówek.

Alior Mobile na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.