Aktualizacja aplikacji Facebook do wersji oznaczonej numerem 4.2/2.9

|

facebookPamiętacie news sprzed niecałego miesiąca, w którym dowiedzieliśmy się, że zarówno Microsoft jak i Nokia wiedzą o problemach, które nękają oficjalną mobilną aplikację Facebooka dedykowaną na Windows Phone. Niestety nie są to drobne problemy, a poważne braki w funkcjach i wydajności w stosunku do konkurencyjnych platform. Wystarczy zestawić na początku dedykowane aplikacje najpopularniejszego portalu społecznościowego na iOS i Androida. Ciężko będzie znaleźć różnice. A skonfrontujmy, którąś z tych programów z produktem deweloperów Microsoftu. Wynik? Windows Phone przegrywa.

Głównymi problemami są braki wielu funkcji, ale największym zdecydowanie jest powolne ładowanie poszczególnych kategorii programu. Stephen Elop zapewniał w mailu, że z pewnością wszystko zostanie naprawione i uaktualnione do dzisiejszych standardów (wygląd i obsługa praktycznie nie zmieniła się od kilku lat). Mogłoby się wydawać, że kolejna aktualizacja (poprzednia zdecydowanie ma już swój wiek) wniesie właśnie duże poprawki. Dzisiaj do marketu trafiła mobilna aplikacja Facebooka oznaczona numerem 4.2 (Windows Phone 8) / 2.9 (Windows Phone 7). Zmiany? Oficjalnych listy zmian brak, ja również zbytnich różnic nie zauważyłem. Także to z pewności nie jest rewolucja, nawet nie można tej aktualizacji nazwać ewolucją, a drobnymi, niezauważalnymi, kosmetycznymi zmianami.

Może jednak Wam udało się dojrzeć jakieś poprawki lub nowości?

Facebook:

Kod QR Facebook - Windows Phone Store

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.