Xpense – świetna aplikacja do kontrolowania budżetu

|

Szukacie narzędzia, które pomoże Wam kontrolować Wasze wydatki i przychody? Tego typu aplikacji w Sklepie Windows Phone jest mnóstwo, ciężko znaleźć wśród nich tą najlepszą, najbardziej funkcjonalną i dodatkowo prostą w obsłudze. Dzisiaj chciałem Wam przedstawić jedną z aplikacji, która pomoże nam kontrolować budżet. Jest nią Xpense, aplikacja która wyszła spod rąk polskiego developera.

xpense

Na początku korzystania z Xpense musimy utworzyć budżet, na którym aplikacja będzie się opierała. Możemy utworzyć dowolną ilość budżetów, określić ich wielkość, odnawialność (dzienny, tygodniowy, dwutygodniowy, miesięczny, itd.) i “podatność” na dodatkowe wpływy. Bez problemu więc utworzymy budżet na opłaty, zakupy, kino czy jakieś “pierdółki” i stale będziemy mogli kontrolować, czy przypadkiem go nie przekroczyliśmy. Po utworzeniu budżetu pozostaje nam korzystanie z aplikacji i sukcesywne dodawanie kolejnych wydatków/wpływów. Podczas dodawania wydatku możemy określamy przede wszystkim nazwę i kwotę, zmienić datę oraz wybrać budżet do którego dany wydatek zostanie przypisany. Podobnie jest w wpływami. Oprócz podstawowych funkcji otrzymujemy również możliwość przeglądania archiwum z dowolnie wybranego przez nas przedziału czasowego, a kopie zapasową zgromadzonych przez nas danych możemy zapisać na Skydrive.

Od strony graficznej aplikacja prezentuje się przeciętnie. Jak widać na zrzutach ekranu powyżej, interfejs aplikacji jest bardzo prosty- jednym to przypadnie do gustu, innym mniej. Moim zdaniem developer mógłby się bardziej przyłożyć do wyglądu aplikacji.

Developer udostępnił dwie wersje aplikacji – płatną (z możliwością wypróbowania) i darmową. Płatna wersja kosztuje 4,49 zł, a jej wersja próbna posiada ograniczenia nakładające limit dodanych transakcji (maks. 10) i brak możliwości utworzenia kopii zapasowej na Skydrive. Z kolei wersja darmowa nie jest w żaden sposób ograniczona, ale posiada reklamy.

Wersja płatna Xpense:

QR - Xpense Xpense - Windows Phone Store

Darmowa wersja Xpense posiadająca reklamy:

QR - Xpense Xpense - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.