Viber już niedługo na Windows Phone 8!

|

Viber Lead

Zacznijmy od tego czym jest Viber. To program VoIP, między-platformowy. Umożliwia darmowe połączenia za pomocą sieci 3G/WiFi. W skrócie: konkurent Skype. Z początku, swoją popularność zdobył na iOS, z czasem pojawił się także na Androidzie, a teraz czekamy na wersję na Windows Phone. Można się spodziewać także wersji na najnowszy mobilny system – BlackBerry 10.

Taka informacja pochodzi z jakże pewnego źródła jakim jest sam CEO Vibera, Talmon Marco. Potwierdził on, że prace nad oficjalną aplikacją na system z mobilnymi “Okienkami” jest już w niemalże finalnej wersji. Będzie ona dostępna dla wszystkich smartphone’ów z Windows Phone 8 – nie pojawiają się informacje o aktualizacjach i dalszym wsparciu wersji dla 7.x. Nie będzie to również kolejna ekskluzywna aplikacja dla Nokii, na szczęście.

Konkurencja dla Skype, ale czy znacie kogoś, kto by korzystał z produktu Microsoftu na innych mobilnych platformach? Ja osobiście spotykam się głównie z użytkownikami Vibera. I bardzo mi tej aplikacji brakuje na mobilnym systemie operacyjnym korporacji z Redmond jakoby miałbym się przerzucić na Skype.

Warto zainteresować się tą aplikacją, gdyż pozwala nam ona zaoszczędzić wiele na rachunkach telefonicznych (gdzie stawki w naszym kraju są naprawdę wysokie) w zamian za (coraz tańsze) pakiety internetowe.

Zainteresowani tego typu aplikacją? Długo Viber kazał na nią czekać, na telefony z Windows Phone 8.

źródło: wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.