Skype otrzymuje aktualizacje, niestety nadal jest Betą

|

Skype

Microsoft posiada wszystkie “składniki”, które mogą mu pozwolić stworzyć naprawdę mocny ekosystem. Mowa o dominacji na rynku komputerów PC, systemie komórkowym z coraz większym udziałem i jednym z najlepszych komunikatorów na świecie – Skype. Niestety, z tego co widzimy Microsoftowi się kompletnie nie śpieszy, żeby złożyć to wszystko w jedną fajną działającą całość. Zarówno wersja desktopowa Skype, jak i wersja na telefony z systemem Windows Phone posiadają mnóstwo braków.

Jakiś czas po premierze Windows Phone 8 Microsoft zaprezentował wersję komunikatora Skype na smartfony działające w oparciu o ten system. Była to pierwsza wersja, nazwana została wersją przedpremierową (ładniejsza nazwa bety), ale zapowiadała się bardzo dobrze. Aplikacja w pełni integrowała się z systemem, z  poziomu huba kontaktów mogliśmy od razu zadzwonić lub rozpocząć czat za pośrednictwem Skype, powiadomienia o nadchodzących połączeniach działały i ładnie wyglądały. Niestety, szybko okazało się, że integracja z hubem kontaktów często wywołuje wywalanie się aplikacji kontaktów co zmusiło zespół Skype do wydania aktualizacji, która była swoistym krokiem wstecz, ponieważ nie zmieniło się kompletnie nic (no może oprócz poprawki dla powiadomień, kiedy aplikacja działała w tle) poza usunięciem integracji z hubem kontaktów.

Od tamtego czasu nie została wydana żadna aktualizacja. Pozostawało z zazdrością patrzeć jak użytkownicy Skype na innych platformach otrzymują nowe funkcjonalności, a użytkownicy Windows Phone są sukcesywnie pomijani. Następnie na początku marca do sieci wyciekła informacja jakoby w niedługim czasie miała zostać wydana duża aktualizacja dla aplikacji Skype na Windows Phone, wyprowadzająca aplikację ze statusu Bety.

W dniu dzisiejszym rzeczywiście została wydana aktualizacja, ale nie jest ona ani duża, ani też nie wyprowadza aplikacji z wersji przedpremierowej.

Oto lista zmian w wersji v2.4.0.108:

– Rozmowy wideo wyglądają jeszcze lepiej dzięki obsłudze wideo w jakości HD.
– Pokaż swój uśmiech lub to, co dzieje się wokół, korzystając z przedniej bądź tylnej kamery.
– Rozmowy wideo w orientacji pionowej lub poziomej — jak wolisz.
– Ponowne dodanie integracji z hubem kontaktów.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekanie, aż Microsoft w końcu zadba o użytkowników swojego systemu mobilnego i udostępni naprawdę dobrą aplikacje Skype. Niestety, w takim tempie zajmie im to sporo czasu.

Skype na Windows Phone 8:

Kod QR - Skype Skype - Windows Phone Store


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.