ShareTo: Any Device – internet zamiast Bluetootha

|

shareto any device logoCzasy Windows Phone gdzie to wszyscy narzekali na brak możliwości transferu plików pomiędzy dwoma urządzeniami za pomocą transmisji Bluetooth już minęły. Razem z pojawieniem się “Apollo”, Microsoft poszedł po rozum do głowy i umożliwił wymienianie się m.in. zdjęciami, muzyką za pomocą jednego z najpopularniejszych systemów. Jednak i Bluetooth powoli odchodzi w niebyt. Na jego miejsce przychodzi coś, co jest dostępne od dawna – Internet. Polscy operatorzy oferują coraz atrakcyjniejsze pakiety, które powoli pozwalają mówić o Internecie w telefonach jako o standardzie. A transmisja plików przez sieć nikogo nie powinna dziwić. Tylko w jaki sposób najłatwiej przesyłać pliki przez Internet?

Do tego celu może posłużyć prosta aplikacja ShareTo: Any Device, która jest dostępna na Windows Phone 8 i Windows 8. Niestety system Windows Phone 7.x jest nieobsługiwany. Program działa bardzo prosto. Uruchamiamy aplikację, wybieramy plik do przekazania (obecnie dostępne są trzy możliwości: zdjęcie, tekst i kontakt) i klikamy “Share”. Na wyświetlaczu ujrzymy wygenerowany i dobrze znany QR Code, który musimy zeskanować innym urządzeniem i po prostu otwieramy dany załącznik. Cały proces (zależnie od dostępnej prędkości Internetu) trwa bardzo krótko.

shareto any device screen

To by było na tyle z instrukcji obsługi. Przejdźmy do zalet i wad. Aplikacja oczywiście jest godna polecenia, ale jedynie przy przesyłaniu fotografii. Boli brak obsługi innych załączników. Dodatkowo darmowa wersja aplikacji ma jedno, ogromne ograniczenie. Chodzi o maksymalną wagę załącznika, która wynosi 1Mb. To niestety, w większości przypadków, nie umożliwia wysłania nawet zdjęcia. Płatna wersja pozwala na przesyłanie plików ważących do 10Mb. Koszt pełnej wersji programu ShareTo: Any Device wynosi 13,99 zł, więc sporo. Zaletą z kolei jest brak konieczności uploadowania plików. Są one otwierane bezpośrednio z telefonu.

Wspomniałem na początku, że aplikacja dostępna jest również na komputery z Windows 8. Link do pobrania znajdziecie tutaj: Klik!

ShareTo: Any Device - QR Code ShareTo: Any Device - Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.