ScrobbleMe – darmowy scrobbler Last.fm

|

scrobbleme logoKorzystacie z Last.fm? Dla niewtajemniczonych – jest to portal, na którym możemy się dzielić ze znajomymi swoimi przesłuchanymi utworami muzycznymi. Scrobbling to właśnie przetworzenie odtworzonych piosenek na portal Last.fm. Na nim możemy znaleźć wiele udogodnień typu wiele rodzajów radia, np.: dostosowane do naszego gustu, konkretnych wykonawców i wiele, wiele więcej. Już na Windows Phone 7 korporacja pokazała oficjalny scrobbler Last.fm. Niestety, dostępny był tylko dla paru regionów. Oczywiście Polski na tej liście nie dało się znaleźć. Do dnia dzisiejszego tak jest. Toteż należy szukać alternatyw. Dzisiaj przedstawię jedną z nich: ScrobbleMe.

scrobbleme2

Aplikacja znajduje się wysoko w markecie po wpisaniu frazy “Scrobbler” i to mnie zaintrygowało. Jest oczywiście darmowa, a po bliższym przyjrzeniu również bardzo prosta w obsłudze. Na wstępie musimy się oczywiście zalogować do swojego konta Last.fm. Później minimalizujemy aplikację i możemy zacząć słuchać swojej ulubionej muzyki na smartphonie z Windows Phone. Dużą zaletą tego scrobblera jest to, że nie potrzebujemy stałego połączenia z Internetem. Gdy już skończymy słuchać utworów to wystarczy, że wrócimy do aplikacji i klikniemy “Scrobble songs” – dopiero tutaj potrzebne jest połączenie z siecią. Także tutaj na wierzch wychodzi kolejny plus ScrobbleMe. Możemy wyrzucić utwory, których nie chcemy scrobblować.

scrobbleme1

Oczywiście ScrobbleMe posiada jeszcze kilka drobnych funkcji, ale wydaje mi się, że są one zbędne. Najważniejsza funkcja działa poprawnie i to mnie bardzo cieszy, bo brakowało mi tego typu aplikacji za czasów Windows Phone 7 gdzie multitasking był bardzo ograniczony i uniemożliwiał deweloperom stworzenie scrobblera, który mógłby bez problemu działać w tle. Oczywiście omawiana wyżej aplikacja jest dostępna również dla smartphone’ów z mobilnymi “Okienkami” w wersji 7.1 (i w górę).

Wadą dla niektórych może okazać się brak ojczystego języka. Jednak program jest na tyle prosty, że podstawy angielskiego powinny wystarczyć w jego obsłudze, która sprowadza się w praktyce do obsługi dwóch klawiszy.

 

Linki do pobrania ScrobbleMe:

Kod QR - ScrobbleMeScrobbleMe - Windows Phone Store


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.