“Quiet hours” – jedna z funkcji nadchodzącego Windows Blue?

|

Quiet hours

O systemie Windows Blue z pewnością będzie coraz głośniej. Miesiąc temu dostaliśmy troszkę informacji na temat planowanej premiery i urządzeń. Niestety, nie ma żadnych konkretnych wiadomości co dokładnie ma przynieść ta aktualizacja. Wiadomo tylko, iż będzie to krok w stronę ściślejszego powiązania wszystkich 3 systemów – Phone, 8 oraz RT, m.in. przez wspólny Sklep. Dziś poznano prawdopodobną nową funkcję – Quiet hours, czyli “Ciche godziny”.

Z pewnością większość z Was chodzi do szkoły, na uczelnię lub do pracy, w której nauczycielka czy szef się burzą o włączony telefon, prawda? Jeżeli powyższa funkcja okaże się prawdziwa, będziecie mogli być spokojni o nieoczekiwane telefony czy wiadomości. Ciche godziny to prosta funkcja, dzięki której nie będą wyświetlane wszelakie powiadomienia, lub zablokuje połączenia przychodzące. Kapitalne, i jakże funkcjonalne!

Mało prawdopodobne, żeby taka funkcja dotyczyła Windows 8 lub RT, ponieważ wyraźnie widzimy funkcje o połączeniach przychodzących, które dotyczą telefonii komórkowej. Przydatna dla Was funkcja? Będziecie z niej korzystać?

źródło: wpcentral.com


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)