Phicomm zainteresowany systemem Windows Phone

|

PhicommNa dzień dzisiejszy niewielu producentów jest zainteresowanych korzystaniem z mobilnego systemu Microsoftu. To nie rokuje dobrze na przyszłość. Obecnie jeżeli mówimy o Windows Phone to na myśli mamy Nokię, która powoli zapewnia sobie monopol w świecie mobilnych “Okienek”. W grze są również inne marki: HTC, Samsung i Huawei. Jednak obecnie tylko Tajwańczycy w jakiś sposób stają na przeciw Finom. Na naszym rodzimym rynku widać to po tym tańszym modelu, Windows Phone 8S by HTC, który jest obecnie jednym z popularniejszych urządzeń w ofertach operatorów (określany nawet bestsellerem w Playu).

Tak samo, jeżeli chodzi o polski rynek, widać po statystykach, że lubimy tanie telefony i dlatego to 8S jest tak znany, a nie 8X. Dlatego też to Lumia 610 jest najpopularniejszym smartphonem z Windows Phone w Polsce. Niektórzy producenci zauważyli to, że najchętniej kupowane są modele z niskiej i średniej półki cenowej i do gry wchodzą nowe Lumię, w tym tania 520’tka. Także potencjalnym hitem sprzedaży jest Huawei Ascend W1, który oferuje korzystną specyfikację przy niskiej cenie.

To właśnie Chińczycy są znani z tego, że spod ich rąk wychodzą tanie produkcje i obecnie trwają rozmowy między Microsoftem, a kolejną chińską marką na temat produkcji kolejnych słuchawek z Windows Phone. Nie jest to ZTE, a marka zupełnie nieznana w Polsce, Phicomm. Firma ta skupia się właśnie na urządzeniach z niskiej i średniej półki cenowej. Oczywiście obecnie produkuje smartphone’y oparte na mobilnym systemie Google, Androidzie.

phicomm i813

Jedną z ciekawszych słuchawek tej marki jest i813. Model dualSIM z dwurdzeniowym procesorem Qualcomma taktowanym rdzeniem 1,2GHz i 768MB pamięci RAM. Obraz o rozdzielczości qHD (960x540px) jest wyświetlany na ekranie o przekątnej 5,3 cala. Użytkownik do dyspozycji ma 4GB wbudowanej pamięci i slot na karty pamięci microSDHC. Jest to nawet topowy model marki.

Niestety, zbyt szybko nie zobaczymy pierwszej słuchawki Phicomma z Windows Phone – rozmowy z Microsoftem są obecnie na wczesnym stadium rozwoju. Kolejną niewiadomą jest pojawienie się domniemanego smartphone’a (smartphone’ów) na naszym rynku. Marka jest nieznana w kwestii telefonów komórkowych u nas i trudno byłoby się jej przebić, nawet przez Huawei i ZTE.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.