PCMag Readers Choice Award: Windows Phone 8 najlepszym systemem

|

pcmag

Prestiżowy magazyn PCMag ogłosił dziś wyniki głosowania na nagrodę “PCMag Readers Choice Award 2013”. Głosowanie odbyło się w trzech kategoriach: mobilne systemy, marki smartfonów oraz sieci komórkowe. Nas oczywiście najbardziej interesuje pierwsza kategoria na najlepszy system. Ku zaskoczeniu wielu osób, Windows Phone 8 wygrał ze wszystkimi popularnymi systemami, w tym Apple iOS czy Google Android!

Komentarz ze strony magazynu PCMag:

“W obecnej chwili wszyscy patrzą na urządzenia z systemami iOS oraz Android, lecz to Microsoft stworzył system – Windows Phone 8, który pokonał obie marki dając największą satysfakcję użytkownikom. Dostarcza on praktycznie wszystkie najlepsze aspekty z użytkowania telefonu komórkowego.
Możecie się sprzeczać, że ocena systemu Microsoftu jest tak wysoka, ze względu na niedawną premierę, i ocena jeszcze spadnie z wiekiem systemu. Słusznie, lecz nawet jak spojrzymy na satysfakcję użytkowników, z urządzeniami młodszymi niż rok, to Windows Phone 8 nadal prowadzi.”

Warto odnotować, iż starsza wersja systemu, Windows Phone 7, zajmuje ex aequo 3 miejsce z systemem Android. A poniżej prezentujemy jeszcze inną ciekawą statystykę, związaną z przyczyną wyboru telefonu z danym systemem:

pcmag2

I tu mamy kolejne zdziwienie. Najwięcej użytkowników wybiera telefony z Windows Phone…dla samego systemu, bo aż 88% z nich. Nie dziwi także prowadzenie w kategorii jakości aparatu, w końcu Lumia 920 posiada najlepszy aparat ze wszystkich obecnie dostępnych smartfonów, a pozostałe tj. HTC 8X czy Lumia 820, wcale nie odstępują najwyższej półce. W wielu innych kategoriach, np. szybkość, ekran czy wygoda, także Windows Phone 8 depcze po piętach na przemian Androidowi lub iOS.

O czym to świadczy? Młody system, z wieloma wadami i brakami, jednak w wielu kategoriach dorównuje o wiele starszym i bardziej sprawdzonym systemom. Być może to głównie dzięki świeżemu podejściu do interakcji z użytkownikiem, mowa oczywiście o kafelkach – Metro UI, który zrywa wszelkie standardy dotyczące ikon, widżetów czy wielu pulpitów dostępnych na każdym innym systemie. Teraz Wy, drodzy czytelnicy Windows-Phone.pl, czy zgadzacie się z czytelnikami PCMag? :-)

źródło: wmpoweruser.com / PCMag


Autor: Maciej Jachnowicz

Student informatyki, zapalony gracz, perkusista, gitarzysta i fan FC Barcelony. Co więcej można robić? ;-)