Nokia Lumia 920 – domowe naprawy

|

Lumia 920Topowy model fińskiej korporacji, czyli Lumia 920, którą miałem okazję testować, jest smartphonem dobrze spasowanym (mój model miał jednak malutki defekt), wykonanym z dobrej jakości materiałów, a wyświetlacz chroniony jest wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, ale to wszystko połączone razem nie gwarantuje niezniszczalności najlepszego smartphone’a z Windows Phone 8 na pokładzie. Także co zrobić w przypadku uszkodzenia tego smartphone’a?

Przede wszystkim od razu mówię, że potrzebne są zdolności manualne i ogrom cierpliwości. Nokia Lumia 920 jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem, które pod swoją poliwęglanową obudową kryje multum drobnych części. Skoro już mowa o obudowie tego smartphone’a – jest ona typu unibody, czyli wykonana z jednego płata tworzywa, co uniemożliwia normalną wymianę baterii. Konieczna jest wizyta w serwisie lub właśnie poniższy poradnik wideo.

Zanim przejdziecie do pracy, sprawdźcie czy posiadacie następujące akcesoria:

  • śrubokręty Torx T2, T4 i T5;
  • jeden płaski i mały śrubokręt;
  • plastikowy nożyk;
  • kluczyk do otwierania szufladki na kartę SIM;
  • w przypadku wymiany “większych części” (np.: wyświetlacz) potrzebny jest również klej.

Teraz przejdźmy do rzeczy. Pierwszy film przedstawia rozłożenie całego smartphone’a, a następnie jego złożenie:

W opisie filmu znajdziecie informacje, w których minutach znajdują się odpowiednie części rozbieranego smartphone’a.

Drugi film z kolei skupia się na wymianie tego, co najczęściej niszczy się przy upadku z wysokości na twarde podłoże, czyli wyświetlacz, digitizer i ochronne szkło Gorilla Glass:

Z tymi dwoma filmikami nie powinniście mieć problemu z wszelkimi naprawami Waszego topowego modelu Nokii jakim jest Lumia 920. Z pewnością przydadzą się przy konieczności wymiany baterii, gdy ta się zużyje, a to może stać się bardzo szybko jeżeli korzystacie z ładowania indukcyjnego, które znacząco wpływa na żywotność ogniwa.

Na profilu autora powyższych poradników znajdziecie również filmy prezentujące rozbiórkę innych modeli Nokii z Windows Phone: Lumii 900, 610, 710, 800, a także 820’tki.

źródło: youtube.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.