Microsoft przypomina, że Windows Phone 8 dostanie duże aktualizacje

|

tweet windows phone wsparcie aktualizacjePodczas jednego z moich ostatnich wpisów, który dotyczył wyznaczeniu sztywnych dat zakończenia wsparcia dla poszczególnych systemów Windows Phone, powstała wielka burza, że Microsoft ma za nic klientów i szybko odpuszcza sobie użytkowników obecnych na rzecz nowych. Dodatkowo zostało zarzucone to, że obecna wersja systemu (Portico) nie dostanie aktualizacji do kolejnej “dużej”, co można rozumieć przez wersje 8.1/8.5, a nawet i 9 (zależnie od oznaczeń, które zastosuje korporacja z Redmond).

Wczoraj mogliśmy ujrzeć tweeta, który definitywnie może uciszyć sceptyków, że kolejna edycja mobilnego systemu Microsoftu nie zostanie udostępniona obecnym modelom z Windows Phone 8. Powyższy obrazek z wiadomością pochodzi z oficjalnego konta Microsoftu, który skupia się na wiadomościach związanych właśnie z mobilnymi “Okienkami”.

Co to oznacza oprócz tego, że możemy być pewni, iż urządzenia z Windows Phone 8 na pewno jeszcze zmienią system na ten z wyższym numerkiem? Tutaj ponownie powracamy do wspomnianego na początku wpisu. Wiele osób było zażenowanych postawą Microsoftu, że tylko półtora roku trwa wsparcie systemu. Pamiętajcie, że właśnie “aktualizacja zmieniająca numerek systemu” (“major”) równocześnie przedłuża wsparcie programistów korporacji z Redmond o kolejne 1,5 roku. W praktyce może to doprowadzić do sytuacji smartphone’ów z Windows Phone 7.8, które (w przypadku modeli z pierwszego rzutu) są wspierane od 2010 roku, a ostatnią aktualizację dostaną najpóźniej we wrześniu 2014 roku. To blisko 4 lata wsparcia! Wydaje mi się, że to nie jest krótki czas, przez który system jest na bieżąco aktualizowany i zostają eliminowane błędy.

Coraz częściej pojawia się w Internecie informacja mówiąca, że Windows Phone 9 zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku (mało prawdopodobne), w ostatnim kwartale. Taką aktualizację na pewno dostaną także obecne modele z “ósemką”, więc od tego momentu będzie można liczyć półtora roku aktualizacji. Na dzień dzisiejszy modele z Windows Phone 8 mogą liczyć na wsparcie do 8 lipca 2014 roku.

źródło: twitter.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.